şükela:  tümü | bugün
  • bu maçtan sonra iyice anlaşılmıştır ki futbolda harcamalar konusuna gaddarca kısıtlamalar getirilmeli. hayır bunu pep ve city finale çıktı diye söylemiyorum, onlar kadar harcayan psg bir siki beceremiyor diye söylüyorum, barcelona pep dönemindeki gibi altyapısına dayanan bir kulüp olmaktan çıkıp transfer manyaklığıyla hem dibe battığı hem de borc batağına girdiği için söylüyorum. sevseniz de sevmeseniz de dünya üzerinde bir kamyon para + iyi futbol ikilisini yan yana getirebilen sadece pep ve manchester city var. chelsea ve tuchel ikilisini "new manager rebound" dönemi bittikten sonra değerlendirmeyi daha doğru buluyorum.

    pep guardiola'yı çok seven bir adam değilim lakin kendisinin en temelde sahip olduğu hakim ve bol skor üreten futbol anlayışını güncelleye güncelleye hala oynatabiliyor olmasını gerçekten takdir ediyorum. bir de eklemek lazım ki bu adam yaşadığı her hezimetten sonra takımını çok daha tehlikeli bir hale getiriyor. özellikle klopp ile olan mücadelesi kendisine birden fazla sınıf atlattı. muhtemelen karşı karşıya getirtme imkanımız olsa barça hocası guardiola'yı günümüz guardiola'sı yerden yere vura vura tarumar eder.

    maça gelirsek city futbolu sadece kendi çerçevesinden oynayan bir takım haline gelmiş. top kendisindeyken ne isterse yapmayı beceren ve rakipteyken rakip ne yapmak isterse istesin katiyen buna izin vermeyen bir takım. city orta sahası tam anlamıyla bir kabus, uyanamadığın bir kabus. psg oyuncuları bu gece üzerine yorgan battaniye falan örtemez maç boyu yaşadığı daraltıdan dolayı.

    final için konuşmak erken ama iki ihrimali de kısaca değerlendirirsek eğer chelsea çıkarsa city için daha rahat olur. chelsea üzerinde gelecek sene şampiyonlar ligine kalabilme baskısı varken city ligde bir galibiyet daha alıp sonrasındaki bütün maçları finale doğru antrenman niyetine kullanabilir. real madrid çıkarsa her sonuca açık ve ne olursa olsun şaşırtmayan bir final olur. üç sene arka arkaya kazandıkları zaman bile muazzam bir futbol ortaya koymamıştı real madrid lakin sonuca gitmeyi de bildiler.