demirören

Almanya’dan Menderes Türel’e Ödül

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından yapılan “Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk tesisleri” German Desing Special Award ödülüne layık görüldü.

Güncel Haberler - 28 Şubat 2019 Perşembe 15:36:54

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından tamamlanan “Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk tesisleri”  German Desing Special Award ödülüne layık görüldü.

1953 yılında Federal Almanya Parlamentosunun öncülüğünde kurulan  ve dünyanın en seçkin tasarımlarını ödüllendiren  “German Desing Special Award, Antepe İnşaat tarafından yapılan Atilla Vehbi Konuk tesisleri, jüri tarafından yılın en iyi tasarım ödülüne layık görüldü.

Dünyanın en iyi tasarımları, tasarım konseptlerini, ürünlerini ve hizmetlerini ödüllendiren, dünyanın en büyük tasarım yarışmasında kazanılan ödülü almak için Almanya’nın Antalya Konsolosluğuna gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ödülü Almanya Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel’in elinden aldı.

Alman Konsolosluğunda düzenlenen ödül törenine, Menderes Türel ile birlikte, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim,, Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Alperen Erkazancı da katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan, Almanya Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel “Döşemealtı’ndaki  çok fonksiyonlu ve modern spor tesisi için sizi kutluyorum. Spor tesisleri aynı zamanda gençler için hep bir seçenek oluşturur. Gençler spor yaparken sınırlarını test etmeyi, kurallara uymayı ve adaletli olmayı öğrenirler. Spor ayrıca, gençlerin suça yönelmesini engelleme potansiyeline de sahiptir. German Desing Special Award ödülünü size taktim etmekten büyük onur duyuyorum” dedi.

Wolfgang Wessel’in ardından konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “ Öncelikle bu ödüle layık görülmek Belediyem ve şahsım adına gurur verici. 1950’li yıllardan beri birçok farkı hissedilen projeyi ödüllendiren bu dernek ve vakıf, Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ni çok uzaklardan hissederek ve fark ederek  ödüllendirdi. Bu bizim için onur verici.

Antalyaspor tesislerini projelendirme aşamasında, hem Almanya’da hem Fransa’da  hem de İngiltere’de en başarılı spor eğitim tesislerini bizzat yerinde incelemiş ve bir iddia ortaya koymuştuk. Orada ki en güzel tesislerden daha iyisini yapacağız diye, Dolayısıyla her yapılan proje öncekilerinde eksiklerini gidermeye yarıyor.  Biz sonrasında yaptığımız bu proje ile belki de Avrupa’nın ve Dünya’nın en güzel tesislerinden birini yaptığımız için gururluyuz.

Antalyaspor’umuzda futbol oynayan uluslararası yıldızlar, başta Samuel Eto’o  olmak üzere bir çok futbolcu Avrupa’da gördükleri tesislerin içerisinde en güzellerinden birisi olduğunu söylüyorlar. Bizim hayat felsefemiz, yaptığımız işin her zaman en iyisini yapmak. Bu uyguladığımız projelerde de aynı şekilde geçerli.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden birisi olan “German Desing Special Award” almak da yaptığımız işlerin ne kadar doğru olduğunun bir kanıtı. Aslında bu ödülü Almanya’da alacaktık ancak, yoğun seçim temposundan dolayı fırsat bulamamıştık fakat,  Antalya’mızda Almanya Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel’in elinden almakta ayrıca onur verdi.” Dedi.

Konuşmaların ve ödül takdimlerinin ardından Türel ve ekibi Konsolosluk personeli toplu fotoğraf çektirerek seçim çalışmaları için Konsolosluktan ayrıldı.

 

 

TANJU ALTINAY

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi