demirören

Dünya’nın En İyileri Kadir’s Tree Houses’da

Türkiye Dağcılık Federasyonunun Bolt Komitesinin Olympos’ta Organize ettiği Boltlama (Kaya tırmanışları için rota açma) Eğitmen eğitimi Kadir’s Tree Houses’daYapıldı.

Güncel Haberler - 06 Haziran 2017 Salı 10:55:42

Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun Bolt Komitesinin Olympos’ta Organize ettiği Boltlama (Kaya tırmanışları için rota açma) Eğitmen eğitimi Kadir’s Tree Houses’daYapıldı.

Kadir Kaya’nın sponsorluğunda Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından  gerçekleşen ve Dünyanın en iyi tırmanış danışmanlarından , İsviçreli Eğitmen Michel Piola’nın  da eğitim verdiği Boltlama eğitimine çok sayıda profesyonel kaya tırmanışı eğitmenleri katıldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu  TDF tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen kursta dünyanın en ünlü teknik danışman ve eğitmenlerinden Michel Piola  Federasyon tarafından  Kamp Müdürü olarak görevlendirildi.

400'ün üzerinde zengin tırmanış rotasına sahip olan Olympos, bu kurs ile tırmanış rotaları açısından daha da zenginleşmiş oldu.

Verilen 4 günlük Boltlama kursuna, Öztürk Kemal Kayıkçı Antalya bölgesinden (Kaya tırmanışçısı ve rota açıcı),Süleyman Kazım Vardal (Çukurova Üniversitesinde Öğretim Üyesi), Cemil Çağlar Ergüden(Çukurova Üniversitesinde Öğretim Üyesi), Ozan Doğan Palut (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi), Cemil Güneş Erdoğan (Kaya Tırmanış Eğitmeni ve Rota Açıcı) İstanbul , Mümin Karabaş (Kaya Tırmanış Eğitmeni ve Rota Açıcı), Zorbey Aktuyun (Kaya Tırmanış Eğitmeni ve Rota Açıcı), Recep İnce (Kaya Tırmanış Eğitmeni ve Rota Açıcı) katıldı.

Michel Piola İsviçreden Teknik danışman ve eğitmen (spor giyim ve malzemeleri üreten dünya markalarına da konu ile ilgili danışmanlığını yapıyor) Olympos’un kaya tırmanışı için en ideal bölgelerden birisi ve konaklama ile tırmanışın aynı anda yapıldığı dünyada ki 3 yerden birisi olduğunu söyledi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu adına Kamp Müdürlüğü ve çevirmenlik  yapan Mustafa Müslüm Kalaycı, Dünya’nın en özel bölgelerinden birisi olan Olympos’ta düzenlenen bu kursta kendilerine ev sahipliği yapan ve her zaman Doğa Sporlarının öncüsü olan Kadir Kaya’ya  Federasyon adına teşekkürlerini iletti.

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi