demirören

Konsolos Ankara’nın Bağları ile halay çekti. TÜRK-ALMAN DOSTLUĞU

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Alman Konsolosluğunun birlikte düzenlediği Türk Alman Dostluk Günü Efsaneler Kupası” nın açılış kokteyli Delphin Be Grand Resort otelde düzenlendi.

Güncel Haberler - 12 Ekim 2018 Cuma 13:33:14

TÜRK- ALMAN DOSTLUĞU

 

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Alman Konsolosluğu'nun birlikte düzenlediği Türk Alman Dostluk Günü  'Efsaneler Kupası” nın açılış kokteyli Delphin Be Grand Resort otelde düzenlendi.

Almanya’nın Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Alperen Erkazancı’nın ev sahipliği yaptığı kokteyle çok sayıda davetli katıldı.

Açılış kokteylinde bir konuşma yapan Almanya’nın Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel, “Benim zamanımda İngiliz futbolcu Gary Winston Lineker’ın “sonuçta Hep Almanlar Kazanıyor” demişti ancak bunun şimdilerde böyle olmadığını görüyoruz. İkinci bakışta futbolun çok daha anlamlı olduğu görülüyor. Bunun için burada ve bugün futbolu desteklemek istiyorum. Çünkü futbol ile değerler arttırılıyor. Tolerans ve Fair Play dediğimiz adil bir oyun. Din ve milliyet bu bağlamda rol oynamıyor. Burada önemli olan ortak hedef kazanma arzusudur. Ayrıca futbol yaşanılan entegrasyondur. Kayzer Slautern takımında Ali’mi oynuyor, yoksa Antalyaspor’da Hans mı oynuyor, bunun hiçbir önemi yok. Futbol dayanışma ve dostluğu güçlendiriyor. Bu sebeple Antalya’da düzenlenen Efsaneneler Kupasının 4’ncüsünün gerçekleştirilmiş olması beni sevindiriyor. Eski Antalya Konsolos Yardımcımız ve 1 seneden fazla Büyükelçiliğimizde görev yapan Jörg Fürstenau Antalya’da edindiği çevresi ve koordinasyon kabiliyeti ile bu faaliyeti başarı ile organize etmiştir. Gerçek olan şu ki eşi Çiğdem hanım, bu koşturmanın son bulduğuna en çok sevinenlerdendir.

Büyük bir teşekkürü de sponsorlarımıza borçluyum. Çünkü sponsorlar böyle bir faaliyetin gerçekleşmesini mümkün kılar. Delphin Be Grand Resort, Sunexpres,  Antalya Büyükşehir Belediyesi,  Beyaz Melekler’den Ergin İzci, Wagner Kablo’ya sonsuz teşekkürler dedi.

Baba Makkas  konser verdi.

Avrupa'nın en popüler enternasyonal ekibi  olan ve Almanya'da yaşayan ve bir Alman 3 Türk müzisyenden oluşan Baba Makkas, gurubu kokteylde muhteşem bir konser verdi.

Konsolos Ankara’nın Bağları ile halay çekti.

Almanya’nın Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel ve çok sayıda davetli ile otel personeli Baba Makkas gurubunun seslendirdiği Ankara’nın Bağları şarkısı ile çektikleri halay ilginç görüntülere sahne oldu.

Konsolos Wolfgang Wessel’in de en sevdiğim şarkı dediği Ankara’nın Bağları, geceye damga vurdu.

YILDIZLAR KATILDI         

13 Ekim Cumartesi günü başlayan Turnuvada, Ümit Davala, Bülent Korkmaz, Martin Groth, Ailton, Fabian Ernst gibi dönemin yıldız futbolcuları Türk- Alman dostluğu için ter döktü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Alman Konsolosluğu işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen  Efsaneler Kupası Antalya Büyükşehir Belediyesi takımı, Alman Konsolosluk takımı, FC Adler, Werder Bremen, Galatasaray, Galatasaray Lisesi, TUİ, Hannover 96, AYAZMA takımları katıldı.

Tanju ALTINAY/MİLLİYET ANTALYA

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi