demirören

Türkiyeye Güveniyoruz Ama ...

İtalya, İspanya ve Almanya’da 2008 den beri yaşanan kriz nedeniyle inşaat sektöründe Yüzde 50 gerileme yaşanırken

Güncel Haberler - 21 Ekim 2015 Çarşamba 02:16:22

Maximo Travel Hanefi Ayar organizasyonunda Gruppo Triveneto.com tarafından düzenlenecek olan banyo-armatür ve ısıtma ve soğutma sistemleri tanıtım günleri, Uni Credit-Yapı Kredi Bankası, İtalyan Sanayici ve İşadamları Derneği ve İzmir  İtalyan Konsolosluğu desteği ile İtalya’nın en iyi 60 firması ve 800 kişilik kafilesi ile 4-5 Ekim tarihlerinde Antalya’ya geliyor.

Önceki gün Belek Belek Maritim Pine Beach Resort Hotel’de bir basın toplantısı düzenleyen Gruppo Triveneto.com başkanı Tiberio Fiesoli yaptığı konuşmada Türkiye’nin Avrupa da en güvenilir ülkelerin başında geldiğini söyledi.

İtalya, İspanya ve Almanya’da 2008 den beri yaşanan kriz nedeniyle inşaat sektöründe Yüzde 50 gerileme yaşanırken, Türkiye’de bu oranın Yüzde 25 arttığının altını çizdi.

ÇİN’DEKİ FABRİKALARINI KAPATAN İTALYANLAR TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPACAK

Çin’de yaşanan kriz nedeniyle fabrikalarını bir bir kapatan İtalyan işadamları en güvenilir ülke dedikleri Türkiye yatırım yapmaya hazırlandıklarını söyleyen Gruppo Triveneto.com başkanı Tiberio Fiesoli, “ Biz Made İn İtaly olarak dünyanın 3^ncü büyük markasıyız. Böyle büyük bir markanın yatırım ve tanıtım yapması için Türkiye’yi ve Antalya’yı tercih etmesinin nedeni Türkiye ve İtalya arasında sağlam bir ticaret köprüsü kurmak, Made İn İtaly markasını Türkiye’ye tanıtarak Türklerin gücünü tüm dünyaya göstermektir” dedi.

HÜKÜMETTEN BÜYÜK DESTEK VAR

Aynı toplantıda Ivo Zottarelli Başkanı Morris Viaggi de Türkiye’de hükümetten de büyük destek gördüklerini söylerken, Türk iş adamlarının da İtalya’ya büyük yatırımlar gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Viaggi “ Türk iş adamları İtalya’da otel ve marina satın alıyor. Her yıl Türkiye-İtalya arasında  20 Milyar Dolarlık bir ticaret gerçekleşiyor” dedi.

İnşaat sektörünün çok yakından takip ettiği etkinlikte, Türk ve İtalyan işadamları bir araya gelirken, etkinliğe katılacak 60 firma yeni ürünlerini Antalya’da Belek Maritim Pine Beach Resort Hotel Kongre ve Fuar Merkezinde tanıtacak

Geçtiğimiz yıl Kuşadasın da gerçekleşen ve büyük ilgi gören fuarda Türkiye ile ilgili düşüncelerini paylaşan Tiberio Fiesoli, Gelişen Türkiye pazarını görerek kendi üyeleri ve müşterileri ile buluşmak, yeni ürünleri tanıtmak, hem de yeni müşteriler kazanmak için bu etkinliği düzenlediklerini ve Türkiye’nin kriz söylentilerine rağmen en güvenilir ülkelerin başında geldiğini belirtti.

Geçen yıl bu organizasyonla 240 milyon Euro ciro yaptıklarını ve bunun bu yıl daha da artacağını belirten Tiberio Fiesoli, Türkiye’de diğer iş kollarında da çok sayıda İtalyan iş adamının büyük yatırımlar hedeflediklerinin de altını çizdi.

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi