demirören

YILDIZLAR BU SERGİDE BULUŞTU

TÜRKİYE’NİN BİRLİK BERABERLİĞİNİ SİMGELEDİĞİ BÜYÜK TÜRKİYE TABLOSUNU ÜNLÜ KALECİ TOLGA ZENGİN SATIN ALDI.

Kadın Moda - 27 Eylül 2016 Salı 12:23:09

 

BERFİN BALCI; HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

 Serkan Balcı’nın ressam eşi Berfin Balcı’nın TOÇEV’  yararına düzenlediği “Özgürlük”  temasının işlediği resim sergisi sanat, cemiyet ve futbol dünyasının yıldızlarının katılımı ile Raffles Hotel Zorlu İstanbul’da gerçekleştirdi.

Kreatif danışmanlığını Selim Akar’ın yaptığı ve 20 parçadan oluşan resim sergisinden elde edilen gelir Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı'na (TOÇEV) bağışlandı.

Resim sergisine Çağla Şikel, Hakan Akkaya, Zara, Özge Ulusoy, Ayşe Kazancı, Fatih Ürek, Uğur Uçar, Işıl Reçber, Tolga Zengin, Olcan Adın, Hakan Bilgin, Fatoş Kabasakal, gibi sanat ve spor camiasından birçok isim katıldı.Toçev adına sergiye Betul Mermertaş, Hakan Bilgin ,Işın Gürdal ,Elif Taşkıran, Veysel Birgin katıldı. TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Betül Mermertaş ve Toçev temsilcileri ile Berfin Balcı basın toplantısını birlikte yaptı.

Berfin Balcı’nın  Mevlana’nın “Bir olalım, İri olalım, Diri olalım”  sözünden yola çıkılarak birlik ve beraberlik mesajını verildiği, Türkiye’nin 7 bölgesinden özel getirilen topraklarla boyaların karıştırılarak resmettiği “ Büyük Türkiye”   tablosu serginin en önemli tablosu olarak öne çıktı.  Semazen figürü ile 7 bölgenin simgeleri, tabloda 7 bölgenin toprağı boyalarla karıştırılarak resmedildi. Sergide birçok tablosu alıcı bulan Balcı’nın “Büyük Türkiye” tablosunu Milli takım ve Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin tarafından satıl alındı.

Sergisinde bir konuşma yapan Ressam Balcı kendisini yalnız bırakmayan tüm dostlarına ve Toçev’e  teşekkür ederken, ünlü ressamın Her Şey Çocuklar için sözleri büyük alkış aldı.

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi