demirören

ANSİAD 16. GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ’NDEN MUHTEŞEM FİNAL

ANSİAD lokomotifi ve sponsorluğunda, tüm yıla yayılan etkinlikleriyle 2018 yılında ‘Krizde Teknogirişim’ temasıyla gerçekleştirilen ANSİAD 16. Girişimcilik Günleri, bu yıl da taş taş üstüne koymaya devam ediyor.

Manşet - 16 Aralık 2018 Pazar 19:59:56

 

 

ANSİAD lokomotifi ve sponsorluğunda, tüm yıla yayılan etkinlikleriyle 2018 yılında ‘Krizde Teknogirişim’ temasıyla gerçekleştirilen ANSİAD 16. Girişimcilik Günleri, bu yıl da taş taş üstüne koymaya devam ediyor.

 

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen ANSİAD Girişimcilik Günleri Ödül Töreni ve Kapanış Kokteyli Akra Hotel’de gerçekleştirildi. Geceye, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Organze Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ayanoğlu, KOSGEB Antalya Müdürü Şükrü Mısırlı, TMMOB İnşaat Mühendisleri Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, TMMOB Antalya Mühendisleri Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, TMMOB Şehir Plancıları Odası Antalya Şubesi adına Başkan Dr. Ebru Manavoğlu, Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, çok sayıda STK temsilcisi ve iş insanı katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştirilen ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kan, ANSİAD’ın 16 yıldır sürdürdüğü girişimcilik günleri faaliyetlerinin önemine dikkati çekerek, “ANSİAD olarak 28 yıllık köklü bir geçmişe ve kültüre sahibiz. Köklü geçmişimizin 16 yılında da Girişimcilik Günleri etkinliklerimiz söz konusu” dedi. “Üniversitelerde başlayan girişimcilik tohumunun lise ve ilkokullarda da devam ettirildiğine dikkate çeken Kan, “Üniversitelerde başladığımız çalışmalarımızı liselere taşıdık ve 4 yıldır lise öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Liselerden sonra ilk ve ortaokul öğrencileriyle nasıl olur dedik ve Kepez İlçesi’nde Habitat Derneği ile Aslanlar İlk ve Ortaokulunda ve ANSİAD yerel iş birliğinde ‘Yarını Kodlayalım Projesi’ ile 400 öğrenciye kodlama eğitimi vererek, bilgisayarla ve yazılımla tanışmalarını sağladık” diye konuştu. Kepez Belediyesi ile ortak projelerinden bahseden Kan, “Kodlama eğitimi verdiğimiz öğrencilerimizin projemizde devamlılığını sağlayabilmek adına bir bilgisayar sınıfı hazırlığı içerisindeyiz. Bu bilgisayar sınıfında yazılımı öğreterek, sorun çözeceğini öğrenebilen, üretim yapabileceğinin farkına varan ve elde ettiği ürünü paylaşabileceğini bilen öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. Etkinliklerimizin anaokulu öğrencilerine kadar taşınması gerekliliğini gördük. Gençliğimizin bize gösterdiklerinden çok umutluyuz, dijitalleşen dünyaya ayak uyduran gençlerimizi görmenin güzelliğini yaşadık.

Gençleri düşündürebilmek için ilgilerini çekecek çalışmalar yapıyoruz, yazılım ile dijital dünyaya ilgisini çektiğimiz gençleri de düşüncelerini yaşayabilmeleri için yazılımı öğrenmeleri gerektiği konusunda teşvik ediyoruz. Etkinliklerimizin devamı için 12 aya yayılan girişimcilik günleri ile bugüne kadar edindiğimiz deneyimleri daha da ileriye taşıyarak oluşturma gayreti içerisinde olacağız” dedi.

 

BAŞARILI GİRİŞİMCİ BERKAY BAHAR

2018 ANSİAD Yılın Girişimcisi Ödülü, yüzde yüz yerli sermaye ile Türkiye ve uluslararası platformda hindi etini tüketici ile buluşturan öncü firmalardan olması ve Bahar Akademi ile yemek kültürüne yaptığı katkılar, Antalya turizmine ve gastronomiye eğitim katkısı nedeniyle Bahar Tavukçuluk Gıda San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve ANSİAD Üyesi Berkay Bahar’ın oldu. Berkay Bahar’a ödülü, ANSİAD Başkanı Sadi Kan, AOSB Başkanı Ali Bahar ve ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Yüksek Danışma Kurulu Başkanı L. Hilmi Ünsal tarafından takdim edildi. Ödüle layık görüldüğü için teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Bahar, “Öncelikle beni bu ödüle layık gören ANSİAD aileme teşekkür ediyorum. Gelecek yıllara

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi