demirören

FC. Adler 1 Yıl Aradan Sonra Tekrar Şampiyon Oldu

Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvasını Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu takımı FC Adler kazandı

Manşet - 05 Mayıs 2019 Pazar 07:51:01

Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvasını Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu takımı FC Adler kazandı

  Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen, 'Kemer Dostluk Ve Kardeşlik Futbol Turnuvası'nın' bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirildi. Dostluk maçlarının yanı sıra turnuva haricinde katılım sağlayan üst düzey diplomat ve iş adamları karşılıklı kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda görüşmeler de bulundular.

Kemer Belediyesi'nin organizasyonuyla düzenlenen turnuva Kemer Stadında iki ayrı sahada gerçekleştirildi. Turnuvada başlama vuruşunu ise Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Öney yaptı.

Turnuvanın dört yıl önce Almanlarla başladığını hatırlatan Kemer Belediyesi Yabancılar Komitesi Başkanı Ahmet Aykaç, “Bu sene iki takımın da dahil olması ile sekiz takım organizasyonumuza katıldı. Turnuvamızın asıl amacı turizme katkı sağlamak. Buraya gelen, yabancı misafirlerimizin üst düzey temsilcilerini misafir ederek  bu turnuva ile Kemerimizi tanıtmak, ve tanıtım neticesinde de kışın düzenlenen fuarlarda bu organizasyonunu da dahil ederek Kemerimizi daha cazip hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.


Turnuvaya; Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu, Kazakistan Antalya Konsolosluğu, Federal Almanya Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği, Güney Afrika Cumhuriyeti
Ankara Büyük Elçiliği, Birleşmiş Milletler Ankara Temsilciliği, SunExpress Antalya ve Kemer Yerel İdarecileri takımları katıldı.

Karşılaşmalar sonunda finale kalan Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu FC Adler takımı, 1 yıl aradan sonra, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliğini 2-1 yenerek tekrar şampiyon oldu.

Turnuvanın 3’ncülüğünü Federal Almanya Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği’ni penaltılarla yenen Kazakistan Antalya Konsolosluğu oldu.

 

Tanju ALTINAY

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi