demirören

KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı

KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı

Manşet - 03 Aralık 2018 Pazartesi 21:13:35

KASAİD’den Anlamlı Kahvaltı

 

Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesinin, Engelliler Haftası dolayısıyla Denizim Parkta düzenlediği kahvaltıya çok sayıda davetli katılarak destek verdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ında katıldığı sabah kahvaltısı, şehrin hayırsever ve duyarlı kişilerini bir araya getirdi.

KASAİD Antalya Şubesi Başkanı  Füsun Urunga’n kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada “ Hedefinde, gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamlarında kendilerine zor yer bulan ve yaşamın bir çok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli insanların farkına varılması ve onlarla birlikte yaşadığımızın unutulmamasını hatırlamamız çok önemli.

Engelli bireylerimizin sorunlarının çözümünde destek olmak ve yaşamlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.

Karşılaştıkları güçlükleri aşmada yardımcı olabilmek için, bizde böyle bir günde engelli dernekleriyle görüştük. Engelleri aşmaya yardımcı olmak için, kadınlarımızın sosyal hayatta var olabilmesine yardımcı olmak için bir akülü sandalye almaya karar verdik.

Bir akülü sandalye hedefimizi Sayın Aynur Kilit ikiye çıkardı. Sayın Aynur Kilit’e ve vesile olan yönetim kurulu üyemiz Meral Kilit Yılmaz’a çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu etkinliğin düzenlenmesinde fikir ve destek veren Optikçe Optik Nazif Eken’e de çok teşekkür ederiz.

Ayrıca kahvaltımızı onurlandıran Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon derneğimize tahsis ettiği yer için de sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Kahvaltıda bir de konuşama yapan Ümit Uysal, engelli vatandaşlarına Belediye olarak verdikleri hizmetleri ve eksik kaldıkları konuları anlatırken, engelli vatandaşların haklarını çiğneyen diğer bireylerin daha dikkatli olması gerektiğini, engelli park yerleri ve sarı çizgilere park edilen araçlarla ilgili daha duyarlı olunması gerektiğinin altını çizdi..

Konuşmaların sonunda destek verenlere teşekkür plaketi ve çiçekler verildi.

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi