demirören

Özel Çocuklar Engelsiz Cafe de Kamp Kurdular

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Adalya Vakfı Başkan Yardımcısı Bilal Köleoğlu’nun da katıldığı açılış töreninde 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşını da hep bir ağızdan söyleyen özel çocuklar daha sonra oyun alanında düzenlenen çeşitli aktivitelere katıldı.

Manşet - 13 Eylül 2018 Perşembe 11:10:35

Adalya Vakfı geçtiğimiz yıl çadır ve kamp malzemelerini temin ederek İzmir’e kampa yolladıkları özel çocuklar, orada ki hijyen koşullarının uygun olmaması nedeniyle kampı tamamlayamadan buruk bir şekilde geri dönmüşlerdi.

Bunun üzerine Adalya Vakfı Engelsiz Cafede çocuklara 1 günlük bir kamp düzenlemişlerdi. Bu kısa kamp döneminde oldukça eğlenen özel çocuklar için bu sene 2 gün süren bir kamp düzenledi. Yaklaşık 150 çocuğun aileleri ile birlikte katıldığı kamp alanında önce izcilik yemini eden çocuklar daha sonra çadırlarını kurdu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Adalya Vakfı Başkan Yardımcısı Bilal Köleoğlu’nun da katıldığı açılış töreninde 1 dakikalık saygı duruşunun  ardından İstiklal Marşını da hep bir ağızdan söyleyen özel çocuklar daha sonra oyun alanında düzenlenen çeşitli aktivitelere katıldı.

Çocuklar, kampın 2’nci gününde müzik guruplarının şarkılarını dinledi ve açık hava sinemasında Hababam Sınıfının filmini seyretti.

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi