demirören

Turistlerin SPA’lara yıllık 300 Milyon Euro bırakıyor

SPA Sektörünün Antalya’da ki öncülerinden ve Antalya’da ki İlk işletmecilerinden İlker Balbay, ülkemize gelen turistlerin her yıl 300 Milyon Euro bıraktığını söyledi.

Manşet - 28 Mart 2019 Perşembe 07:40:04

 

SPA Sektörünün Antalya’da ki öncülerinden ve Antalya’da ki İlk işletmecilerinden İlker Balbay, ülkemize gelen turistlerin her yıl 300 Milyon Euro bıraktığını söyledi.

Antalya’da birçok 5 yıldızlı otel içerisinde SPA işletmeciliği yapan ve geçtiğimiz yıllarda da Lara bölgesine açtığı Wishe Otel&SPA sahibi İlker BalbayTürkiye’ye gelen yabancı turistlerin SPA sektöründeki yıllık harcaması neredeyse 300 Milyon Euro. Antalya’daki otel sayısını ve her otelin alt katlarında çok kaliteli Spa’lar olduğunu düşünürsek ve gelen turist sayısına çarparsak çok büyük rakamlar bıraktıklarını söyleyebiliriz. Eskiden hamam denince akla sadece kese-köpük gelirdi. Artık öyle değil. Şimdilerde cilt bakımları, çikolata, yosun, meyve bakımlarıdır oldukça rağbet görüyor. Hızla gelişen ve ilerleyen bir sektör” diyen tecrübeli SPA İşletmecisi

“Şunu da söylemek isterim. 2020 ve sonrası turizmin zirve yılları olacak.  Spa sektörü de bu işte hak ettiği yeri alacaktır” dedi.

Sağlık turizmine de değinen Balbay “Sağlık turizmi son yıllarda çok başarılı yerlere geldiğini söylemek isterim. Burada Spa’lara da ayrı bir yer açmak lazım.

Sağlık turizmi denince akla sadece, saç ekimleri, organ nakilleri, diş tedavileri gelmesin. Bunlarla birlikte Spa’ların da yeri farklı. Örneğin, diş tedavisi veya saç ekimi için ülkemize gelenler, kaldıkları süre içerisinde çok fazla dışarılara çıkamadıkları için, kaldıkları otellerin Spa’larında vakit geçiriyorlar.

Yabancı hastaların tercih ettiği ülkeler arasında yer alan Türkiye, bu yılın sonuna kadar sağlık turizminde 800 bini aşkın turistten 8 milyar dolar gelir bekleniyor. Bu da hiç küçümsenecek bir rakam değil.” Diye ifade etti.

 

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi