demirören

İŞte Kadınlar... GAMZE BENZER

BİZLERİ NELER BEKLİYOR DOĞUM HARİTANIZI BİLİYORMUSUNUZ, NASIL HESAPLARIZ…..

Röportaj - 08 Temmuz 2018 Pazar 10:00:31

ASTROLOJİ TUTKUNLARININ KAÇIRMAMASI GEREKEN BİR RÖPORTAJ! 2018'TE, NELER OLACAK?

 

Merhaba, Astrolog Gamze Benzer kimdir? Okuyucularımıza tanıtır mısınız?


-Öncelikle Herkese merhaba,31 yaşındayım, Antalya doğumluyum. Yaklaşık 4 yıldır astrolojiyle profesyonel olarak ilgileniyorum. Antalya da bir çok Televizyon programına konuk oldum.Dergi ve gazeteler ile internet sitelerine yazılar yazıyorum.

 

Mesleğinizi nasıl tanımlarsınız? Falcı mısınız, astrolog musunuz?

-İkisi o kadar farklı ki kısacası şöyle açıklayayım; ben gezegenleri,yıldızları,burçları bunların birbirleriyle olan etkileşimlerini inceliyorum yani Astroloğum.

 

Astrolojiye ilginizi ne zaman fark ettiniz ve bunu iş haline dönüştürmeye nasıl karar verdiniz?

-Tabi ki çocukluktan itibaren gazetelerde olan burç ve astroloji yorumlarına acayip meraklıydım. Yasadığım travmatik durumlardan sonra arayışa geçtim ve kendimi hatta bu durumlardan çıkış yolumu da astrolojide buldum. Baktım ki kendime faydam dokundu. Birçok kişiye dokunuşlar ve rehberlik yapabilirim dedim. Mesleğe başlayışım böyle oldu. Önümde daha çok uzun bir yol var biliyorum. Ancak Türkiye’nin en başarılıları arasında olacağımdan eminim.

 

Astrolojinin bize faydası ne? Diyelim ki, doğum haritamızı çıkarttık. Ne işimize yarar bu?


-Öncelikle şunu bilmeliyiz ki elimizde hayatımızın her alanında bize yol gösterecek rehber bir harita var. Kendimizi keşfetmemiz, hayat amacımızı farketmemiz, yeteneklerimizi,sınavlarımızı öğrenmemiz ve bilinçli, farkındalıklı yaşayarak mutlu olmamız,hayatımızdan keyif almamız,kabule geçmemiz için çok önemli doğum haritasını bilmemiz yani kimlik kartı gibi bir şey...

İnsanların doğduğu günü öğrenip, o günün yıldız haritasını çıkarıp, ona göre o günkü ilahi planı öğrenirim. Güneş burcunu tespit ederim. Ayın pozisyonunu, açıları hesaplarım. Yükselen burcunu anlatırım. Başkalarına gönderdiğimiz enerjiyi, fiziksel görünümümüzü v beğenilerimizi belirleyen yükselen burcumuzdur. Bütün bu bilgiler hayatı kolaylaştırmaya yarar. Örneğin ayı aslanda olan bir kişiye, psikolojik yapısı hakkında belki kendinin o ana dek farkında olmadığı yönleri söylerim. Bir de burçları bilmenin faydası var. Herkesle empati kurabilir, iyi anlaşırsınız. Oğlakla tanışınca düzenli, sağlam biri olduğunu bilirsiniz. Onu değiştiremeyeceğinizi, nerede konuşup, nerede susmanız gerektiğini bilir böylece iyi ilişkiler kurarsınız.

 

Evren bize hizmet ediyorsa, neden bazen başımıza çok trajik olaylar geliyor? Neden kötü deneyimler yaşıyoruz?

-Her başımıza gelen olayın bir nedeni , sebebi var aslında bir amaca hizmet ediyor.Soruda sorduğunuz gibi evren bize bu şekilde hizmet ediyor.Şimdiye kadar öğrendiğim bir şey varsa o da kötü diye bir şey olmadığı hepsi bize bir şeyler öğretiyor ve gösteriyor.Burada yapılacak bir tek şey var o ise teslimiyet .İşte bu arada doğum haritası bize yardım ediyor ve bizler sınavlarımızı öğrenerek farkındalığımızı ve idrakımızı çoğaltıp hayatımızı kolaylaştırabiliyoruz.

 

Rüyalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Gördüğümüz hayaller sadece bilinçaltımızın yansımaları mı?

-Bilinçaltımızın yansımaları çoğu zaman doğrudur fakat sadece bundan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Şahsen yaşayacağım kadersel olayları da çoğu kez yıllar öncesi görmüşümdür yani rüyalardan mesaj aldığım çoktur. Aynı şekilde  beni yoran,negatif olaylardan,kişilerden ,durumlardan arınırken ,temizlenirken rüyalarla yine kendimi şifalandırdığım çoktur. 


 

Shamballa nedir? Ne sağlar?


Shamballa benim en güvendiğim enerji. En eskisi. En hızlısı ve travma yaratmadan travmaları temizleyen, karmayı, geçmişi temizleyen, kullanımı çok kolay, tam bir tembel işi dediğim mucize. Atlantisten geldiğine inanılıyor. Dilekleri gerçekleştirme gücüne sahip. Kişinin endişelerinden, panik atak ve korkularından arınmasını sağlayan en kolay anlatımla hayata objektif ve güçlü bakmayı, istekleri başarmayı sağlayan bir güç pompası. Kişiye kendini sevmeyi öğrettiği için, başkaları tarafından sevilme kolaylığı da getiriyor. Shamballaya uyumlandıysanız başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Para kazanırsınız, başarılı olursunuz, sever sevilirsiniz ve hayatı en kolay, en hafif haliyle yaşarsınız. Kolaylık kendi potansiyeliniz ve bu enerjiye uygun frekansta olmanızla ilişkili tabii. Yaptım oldu, ben yaptım oluversin yaklaşımı enerjiyi bloke eder. Sakin ve ileriye odaklı bir yaklaşıma ihtiyacı var. Hiçbir enerji kendini tıkayan bir ruh halinde akışkan değildir. 

 

 Doğum haritamızı çıkarabilmeniz için hangi bilgilere ihtiyacınız oluyor? 

 

-Doğduğunuz anda, doğduğunuz yerden bakıldığında gökyüzündeki gezegen konumu astroloji için önemli bir veri. Doğum haritası dediğimiz şey tam da o anda gökyüzünde konumlanan gezegenlerin haritası. Bu harita İstanbul’da ve New York`ta ve de Adana`da tamamen farklı. Aynı anda aynı yerde doğan iki insan yok. İkizler bile aynı anda doğmuyor. Dolayısıyla herkesin haritası kendisine özel.

 

Doğum haritası bir çeşit kişilik ve gelecek analizi sağlar.

 

Doğum tarihi, doğum yeri ve tam olarak doğum saati bilgisi gerekiyor. Doğum saati denilince 3-5 arası demek anlaşılmamalı. Bu bir “an” değil bir zaman aralığıdır ve gezegenler durmadan döndüğü için her “an” konum değiştirirler. Doğum saatini net olarak bulabiliriz tabii. Yaşadığımız önemli olaylar bizi doğum saatimize götürür. Tam tersi düşünürsek doğum saatini bilen kişi yaşayacağı önemli olaylar/ tarihler hakkında bilgi sahibi olabilir.

 

Doğum haritası kişiliğimizin çözemediğimiz, “neden ben böyleyim” dediğimiz gizemli alanlarını açıkça açıklayabilir. Doğum haritasına transit gezegenler şimdilerde başımıza neler gelebileceği ve kişisel olarak nasıl etkileneceğimiz hakkında geçerli bilgi sunar. Bu bilgi evleneceğiniz kişinin adını kapsamaz. Olasılıkları anlatır. Tam tersini düşünürsek, eşinizin adının Ahmet olması doğum saatiniz hakkında bir bilgi vermez.

 

Falcı ile Astrolog arasında ki fark nedir ?

Falcılığı yargılamıyorum bende Tarotu kullanabiliyorum, sembollerle çalışabiliyorum ama biz astrologlarda bilginin nerden geldiğiyle ilgili şüphe yoktur tabi ki arada yanıldığımız kısmen olmuştur ama gerçek şu ki; çok derin, uzun, yoğun hesaplamalar, çalışmalar sonucu o insanın hayatı hakkında bilgilendirme yapabiliyoruz.


 


 

Doğum haritasıyla kötü şeyleri engelleyip daha iyi bir hayat yaratabilir miyiz?


-Sınavlar tekrarlıyorsa ki her seferinde daha acıtarak ve kanırtarak tekrarlar, yerimizde sayıyorsak işte burada bir problem var demektir. Danışana ilk sorum bu oluyor. Her harita kötüdür unutmayalım biz onu farkındalık ve idrak la iyileştirebilir, iyi bir hayat tabi ki yaratabiliriz.

Güneş ve ay tutulmaları bu yıl hangi tarihlerde olacak? Bu tutulmalar bizi etkiler mi? Nasıl etkiler?

-31 Ocak 2018 ay tutulması

-15 şubat2018 güneş tutulması

-13 Temmuz 2018 güneş tutulması  

-28 Temmuz tam ay tutulması

-11 Ağustos 2018 güneş tutulması

 

Tutulma dönemine hoş geldik...Öncelikle kendimizi doğru  ifade etmeyi  öğrenmeliyiz ancak böyle mutlu olabiliriz. Bir birey olarak özgürüz bunun farkında olalım ve  lütfen topluma yararlı ve faydalı hareket edelim yani ilim ,bilim,araştırmalar,egitimler,  buluşlar eksik yanlarımızı dolduralım. Değişime açık olalım.Kadersel farkındalıklar yaşanacaktır.Devlet yöneticileri ,üst düzey kişilerle ilgili şaşırtıcı gelişmeler olabilir. Kadınları özellikle güçlü kadınları bol bol göreceğiz.Işıklarının parlamasına izin versinler.Kadın hakları,çocuk hakları,hayvan hakları derken bol bol mücadele vereceğiz.Ekonomi zorlayabilir. 


 

Okuyucularımız için bir mesajınız var mı 2018`e dair veya okuyucularımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

-Eylül’e kadar gökyüzü zorlayıcı etkiler altında lütfen gerek iş gerek özel ani kararlardan kaçınsınlar.

 

 

Astrolojiye gönül veren gençler için neler söylemek istersiniz? Astrolog olmak için ne gibi özellikler gerekiyor?


-Ruhsal bir iş bunun bilincinde olmaları gerekiyor. İnsanlar  ağzımızdan çıkan tek kelimeyle hayatını harikulade hale getirebilir ya da alt üst edebilir o yüzden eğitimde çok çok önemli ve bence doğum haritalarında astrolojiye yatkınlıklarıda şart  

 

Milliyet Akdeniz’de yayınlanan İŞ’te Kadınlar röportajları hakkında görüşleriniz alabilir miyim?

-Dünyanın daha fazla güçlü,eğitimli,mutlu,kendine güvenen ,yeterli donanıma sahip,özgür ve başarılı  kadına ihtiyacı var. Toplumumuzda maalesef kadın her gün duygusal,fiziksel,psikolojik,ekonomik,cinsel sosyal ve kültürel baskıya maruz kalmakta bu çok üzücü bir durum gelişmiş toplumlarda bu böyle değil maalesef hal böyleyken sizler  gibi kadını yücelten,değer veren onun bedeninden ibaret olmadığını aklının ,gücünün ,söz hakkının, eşitliğinin olduğunu kabul eden destekleyen  güzel insanlarda var. O nedenle İŞ'te Kadınlar röportajlarının en iyi takipçilerindenim ve sizlere buradan bu sayfada olduğum için ayrıca teşekkür etmek isterim.

 

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

Haber Listesi