demirören

ANTKAN-DER’den Anlamlı Gece

Duygu selinin yaşandığı ve uzun süre hafızlardan silinmeyecek bu özel geceye katılan herkes hep bir ağızdan “KAN VERİN VE YAŞAMLARI KURTARIN” dedi.

Sağlık - 10 Haziran 2018 Pazar 14:25:49

 

ANTKAN-DER’den Anlamlı Gece

 

Yıllar önce Emin Balin’in öğretmenine kan bulmak amacıyla Facebook’ta kurduğu ‘Antalya Kan Bankası’ grubu 293  bin üyeye ulaşarak kan ve trombosit bulmak isteyenlerin umudu oldu.

Daha sonra Antalya Kan Gönüllüleri Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (ANTKAN-DER) isimli derneği kurarak ihtiyaç sahiplerine yardımı kendilerine görev gören Emin Balin-Mustafa Akkaya ve Semra Kanra gecelerini gündüzlerine katarak birçok kişinin umudu olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonu da, geleneksel hale gelen iftar yemeğinde hasta ve hasta yakınları ile kan gönüllüleri bir araya geldi.

Antalya Kültür Merkezi bahçesinde çok sayıda kişinin katıldığı iftar yemeğinde gönül birliği yaptığı hasta, hasta yakınları ve kan gönüllüleri dernek Başkanı Emin Balin- Mustafa Akkaya ve Semra Kanra’ya şükranlarını iletti.

Okunan dualar, Atatürk için saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından açılan oruçlar birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini gözler önüne serdi.

İftar sonrası özel olarak hazırlanan gösterilerde gönüllerince eğlenen çocuklar, hastalıklarını unutarak gönüllerince eğlendi.

Gecede bir konuşma yapan ANTKAN-DER Başkanı Emin Balin, derneğe gönül vermiş ve kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan üyelerine teşekkür ederken, geçtiğimiz günlerde aile yakını kaybeden bir kadın, Balin ve ekibine her zaman yanlarında olduğu ve son ana kadar mücadelelerinden dolayı bir teşekkür plaket verdi.

Duygu selinin yaşandığı ve uzun süre hafızlardan silinmeyecek bu özel geceye katılan herkes hep bir ağızdan “KAN VERİN VE YAŞAMLARI KURTARIN” dedi.

Özel gece daha sonra söylenen şarkılar ve edilen duygu yüklü sohbetler ile son buldu.

 

 

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

SAĞLIK HABERLERİYazarlarımız