Tanju Altınay Köşe Yazısı

Hastane mi ? Kestane mi ?

Sağlık - 01 Şubat 2016 Pazartesi 20:19:32

Hayatın Ne Getireceği Bilinmez

 

 

Hayatın ne zaman zorlaşacağı bilinmez. İyi günlerin yerini ansızın alıverir kötü günler. Kötü günleri atlatmanın yolu ise moralini yükseltmek için doğru yöntemi bulmaktan geçiyor.

Bazen işler kötü gider.

Herkesin hayatında iyi gün olur, kötü gün olur.

Zor günleri atlatmak için, sorunların üstesinden gelebilmek için, insanın psikolojisinin de buna uygun ve güçlü olması gerekir.

Herkesin kendine göre bir pembe gözlüğü,

 moralini yükseltmek için bir yöntemi vardır.

Ama başarılı olur ama olmaz.

Bende öyle zor günler yaşıyor ve sizlerin sayesinde atlatmaya çalışıyorum. Kızım ve eşim ile ilgili yaşadığım sağlık problemlerine sık sık yer verdim.

Bunlar sıkıntılarımı anlatmak için değil, yaşanan sıkıntıları dile getirmekti.

Gün olur aynı duruma kimin düşeceği belli olmaz (Allah Göstermesin)

İşte o zaman önlemi baştan almak gerekiyor. Örneğin, Atatürk Devlet Hastanesine bağlı olan Perge Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini kesinlikle ama kesinlikle tercih etmeyin.

Özellikle acil servis denen , hijyenin sıfır olduğu, Doktorlarının bile şikayet ettiği bu hastaneden uzak durun. 

Medikal Park ile yaşadığım sıkıntıları defalarca dile getirmiştim. İlk başta kızım Şevval’in doğumu ile başlayan ve daha sonraları devam eden sorunlara halen bulunan bir çözüm yok.

Yapılan şikayetlerden sonra gelen 3-5 telefona da sakın aldanmayın.

 İşin takibi ve çözümü yok.

“Kemoterapi hastalarına ücretsiz bakıyoruz” yazılı levhanın altında oturan Hastaneden sorumlu kasiyer arkadaşların söylediği (sorumlu diyorum çünkü  gece bütün yetki onlardaymış bunu anladık)  sadece Medical Park hastanesinde tedavi gören, yani oraya parayı bastırarak muayene olanlara ücretsizmiş. 

O zaman ne yapmak lazım. Acil Girişindeki levhada yazan “ Kemoterapi Hastalarına ücretsiz yerine HASTANEMİZDE MUAYENE OLANLARA ÜCRETSİZ yazmak gerekiyor.

Tıp Fakültesinde aldığı Kemoterapi sonrası fenalaşan ve en yakın hastane olan Medical Park’a  götürdüğüm eşime (Tıp Fakültesi Onkoloji Sevisi Doktorunun yazısı olmasına rağmen) serum takılmadan hastaneden geri gönderildi. 

Kasiyer arkadaşların ve gece Müdürünün söylediği “ Reçetesiz hastaya ilaç veya serum veremiyoruz”

Ancak kasiyer arkadaşlar, ilaçları bizim almamız ve damar yolu açma parasını ödediğimiz taktirde reçetenin gerekli olmadığını söyledi.

Demek ki neymiş,

Paran varsa reçete gereksiz…

Bunları bir çok kişi ile telefonda konuştum. 2-3 gün sora tekrar fenalaşan eşimi götürdüğüm Medical Park Hastanesinde parasını ödeyerek o takılmaz denen serumu taktırdım.

 

SİZ SİZ OLUN TIP FAKÜLTESİNDEN VAZGEÇMEYİN

 

 Tıp Fakültesinin de elbette sıkıntıları var ancak, en azından güvenli ellerde olduğunuzu hissediyorsunuz.

Çocuk yoğun bakım ve Onkoloji bölümlerinin doktorlarına buradan teşekkür ediyorum. Yalnız siz siz olun Pazar gününe taburcu olmaya niyetlenmeyin.

 

 

Sağlıklı ve Huzur Dolu Haftalar Olsun.

 

Yıldızlı Alanları Doldurunuz *

SAĞLIK HABERLERİYazarlarımız