şükela:  tümü | bugün
 • iğrencin işidir*..çömezken insanın hayatını karartan bir fenomendir, sıkıntıdır..önce bir fizibilite yapılır, banyonun boş olduğu tespiti sonrası, kimseye çaktırmadan, güvercin adımlarla, havlu, sabun, yerine ve vücuda göre traş takımları, ve diğer gerekli ekipmanlar alınarak, bıcı bıcı lokasyonuna gidilir, 18 tane nerden geldiği belirsiz şerefsiz denyonun amip gibi ortama yayıldığı, şarkılar türküler arasında banyolandığı görülür..boş duş kalmaz, çıplak çıplak soğukta beklenir..hamam versiyonuysa itin kopuğun kıllı götüne baka baka ''offf'' çekilir..şakalaşan denyolar tarafından kazayla ıslanılır..ana avrat sövülür..koğuşa gidilip, uyunur....
 • duşlar bölüğün yatakhanesinde olduğu zaman "yaz tatilinde banyo yapmak" olarak adlandırılan eylem. (bkz: bedelli askerlik)
 • 2 $ekli vardır.
  - sabah 05:30'da kalkıp ihtiyaç banyosu yapanlarla beraber pa$alar gibi köpüklü köpüklü yıkanmak.
  - haftada 1-2 gün olan ak$am banyo hakkınızda alelacele yıkanmak.

  "herkes çıplak bir $ekilde beraber yıkanıyor" diyenlere de kanmayın.* kı$lanın durumuna göre kurnalı hamamda bile bulabilirsiniz kendinizi.
 • iki şekilde yapılır
  1)aksam topluca banyo sefasına götürüldüğünüz,hamamın dısında icerdeki bölüğün cıkmasını beklediğiniz bir manzara.sırtlarında bellerinde banyo havluları,bir ellerinde sigarları diger ellerinde banyo malzemeleri ile 180 kişiyi 4erli ıra halinde düşünün.dısarının sıcaklığı terli vücutların birbirine yakın teması,sırayı baskasına kaptırmama gayesi ile yakın temaslar.ahanda icerdeki bölük cıktı hücuuum borusunu duydunuz dogru duslara.aman dikkat yerler ıslak.fazla yere de bakmayın özellikle giderlere:)neyse kendinize bi yer buldunuz acele edin nasılsa yarı cıplaksınız.suyu ayarlayıp verilen 4 dk icinde sabunlanacak sampunalanacak ce durulanacaksınız.
  2)bu ise uykudan feragat etmeyi gerektirir.koğus kalk genelde 5.30 -6 arasındadır.gece yatarken kogus kaaalkı da dikkate alarak kogus nöbetiniz de yoksa bu saatlerde bi yarım saat öncesinden kalkmak ve banyo malzemeleri ile hamamn yolunu tutmak.200 kişilik hamamda tas catlasa 20 kişi vardır işiniz rahatca görürsünüz.
 • her an su kesilme tehlikesiyle karşı karşıyasınızdır
 • perşembe akşamları kurtlar vadisi saati en uygun saattir. koskoca duşta bir allahın kulu olmaz.
 • askerliğini aksaz'da yapanlar için herhangi bi yerde banyo yapmaktan farkı olmayan eylem. yalnız bir iskenderun er eğitim alayı gerçeği vardır ki. aman diyim. dölden oluşan yosunlara gözünüz takıldı mı 31 den tiksinirsiniz.
 • acemi birliğinde çok zor. ama tabii birliğine göre değişir muhakkak. bizimki çok fenaydı. hele o ilk götürüldüğümüz gün. bizi üç gruba ayırmışlardı 30'ar kişilik. ben ikinci gruptaydım. allah'dan da öyleymişim. neyse, ilk grup girdi. girdikten 10 dk. sonra falan düdük çaldı. bunlar aheste aheste çıkıyorlar. baktık kapıdan çıkan çok fena dayak yiyor. tekme tokat. istisnasız. meğerse düdük çalınca hepsinin bir anda çıkması lazımmış. neyse biz girdik sonra. içerde soyunan yok... herkes yalandan böyle elini, yüzünü, saçlarını ıslattı düdüğü bekliyor. düdük çalınca da bir anda fırladık.
 • askerlik yaptığınız yere göre değişkenlik göstermekle birlikte, benim yaptığım gibi sıcak bir yerde*** askerlik yapıyorsanız sıcak suya hasret kalabileceğiniz anlamına gelir. öyle ki, altı ay boyunca sıcak su yüzü görmeyen cilt gözenekleri, havadaki nemin, tozun ve sıcağın etsikiyle kapanır. nefes alamaz hale gelir ancak siz birşey hissetmezsiniz. ne zaman ki sıcak su ile kirleriniz yumuşar, o zaman anlarsınız anyayı konyayı.

  su kısıtlıdır, zaman azdır, sıcak su bulmak hemen hemen imkansızdır. tüm bu imkansızlıklar eşliğinde, tezkereci olmanın verdiği avantaj ile hamamcı olan devrenizden bir kıyak istersiniz. kırmaz sizi ve hamamı emrinize açar. lakin dediğim gibi, su kısıtlıdır ve nöbetçi subay da kılçıktır. yakalanmak istemezsiniz ve 8-10 dk içerisinde banyonuzu yapıp çıkarsınız. evet, soyunup giyinme bu süreye dahil. sonrasında ise kötü bir sürpriz sizi beklemektedir.

  en ufak ısı değişiminde vücudunuza binlerce iğne batırılıyormuş hissi verir. canınız öyle yanar ki ne yapacağınızı şaşırırsınız. ne olduğuna dair bir anlam veremez, çareyi revire çıkmakta görürsünüz. revirdeki asteğmen size bir losyon ile iki gün istirahat verir. losyonu kullanmaya başlarsınız ve ilk etapta iyi geldiğini görürsünüz. işe yarıyor, yaşasın kurtuldum diye sevinirsiniz ama aradan birkaç saat geçtikten sonra losyonun da geçici bir rahatlama sağladığını anlarsınız.

  benim kadar şanslıysanız askerliğinizin bitmesine 7-8 gün kalmıştır ve terhis olunca yapacağınız ilk iş bir hamama gidip, kesecinin önüne uzanmak olmalıdır. kese atılırken çıkan parmak gibi kirleri gördüğünüzde, kesecinin abartarak söylediğini düşündüğünüz lafa inanırsınız;

  - abi sen naaptın böyle yaa, resmen küflenmişsin..!

  iyice temizlenip salona çıkınca, söylersiniz soğuk bir şişe soda ve yakarsınız sigaranızı temizlenmiş olmanın verdiği hafifleme duygusu eşliğinde.
 • daha önce yapılan tanımlardan az çok bir sonuca vardığınızı düşünerek acemi birliği için geçerli olan bir tüyo vermekle yetineceğim.

  acemi birliğinde duşların olduğu bölüme gruplar halinde alındığınız için mümkün mertebe son gruba kalmamaya çalışın. son gruba kaldıysanız da size tanınan 5 dakikayı tamamlamadan çıkın ve ortamı hızla terketmeye çalışın. genelde sona kalan x kişi yerdeki suyu temizlemeden ortamı terk edemez.

  (x = ortamda bulunan cekcek sayısı)
403 entry daha