şükela:  tümü | bugün
 • özgüvensiz toplumdan kaynaklanan bir durumdur. güzel bir kızdan yana şansı olmayacağını düşünen özgüvensiz bir erkek, doğal olarak çirkin kızlara yönelecek ve zamanla böyle bir tutum geliştirecektir. bu durumu genellersek de, özgüvensiz toplumlarda "çirkin kızların güzel kızlardan daha çok talibinin olması" sonucuna ulaşırız.

  bu yüzden çirkin bir kıza yönelmeden önce bir kez daha düşünün. ha gidip güzel bir afete yönelmişsiniz, ha daha çok şansınız olacağını zannedip kenarda köşede kalmış daha az farkedildiğini "düşündüğünüz" bir kıza yönelmişsiniz. ikisinin de pratikte doğuracağı sonuçlar aynıdır. göreceğiniz muamele hiçbir şekilde değişmez. çünkü güzel bir kız zaten güzelliğinin farkındadır, bu yüzden havalı olacaktır. çirkin bir kızın ise gördüğü yoğun ilgiden dolayı götü yeterince yükseklerdedir.

  bu yüzden eli yüzü düzgün yakışıklı bir erkekseniz, herhangi bir ortamda şansınızı direkt olarak güzel bir kızdan yana kullanmanız daha mantıklı ve yararınıza olacaktır.
 • belki de biz erkeklerin güzellik anlayışlarından kaynaklanan bir durum olabilir. nesillerin devamı gereklidir. onun için oturup güzeller güzeli bir hatun bekleyecek değiliz. aslında güzellik diye bir şey yoktur, insan ilişkileri vardır, kişisel bakım vardır. bir kadın eğer kafasını kullanırsa kendisini etkileyecek bir erkek bulur. evlendikten sonra güzellik de pek kalmıyor. zaten genelde çocuk doğurduktan sonra bayanların formu bozuluyor. erkekler de göbek yapıyor. o zaman neden soğuk birer meyve suyu içip serinlemiyoruz.
 • erkeklerin; ileride evlenmeyi düşüneceği kadının güzel olması, her ortamda dikkat çekecek olması, her erkeğin iç çekeceği bir kadına sahip olmayı kaldıramayışlarından kaynaklanan bir problem. kendine güveni olmayan erkeğin, ileride girecekleri bir arkadaş ortamında, gidecekleri bir tatilde, çarşıda, pazarda en az dikkat çekecek olana yönelmesi bundandır. dikkat çeken bir eş; iç sıkıntısından, baş ağrısından ve kuruntulardan başka birşey getirmeyecektir böyle düşünen erkeklere. böylece dikkat çekmeyen kızlarda talep patlaması yaşanır.
 • ally mcbeal dizisinden:

  "it's a problem being beautiful. it's only the handsome men that ask us out because they're the only ones who think they have a chance. and handsome men are dolts. life is unfair to us. at some point we have to face the certain reality. despite all the good the world seems to offer, true happiness can only be found in one thing ... shopping.''
 • abazanlıktan dolayı doğru karar verme ve seçme mekanizmalarının alt üst olmasından da pekala kaynaklanabilecek bir durumdur.
 • tıpta okuyan bi arkadaşım östrojen kadını çirkinleştiren bişidir demişti. kilo almaya yatkınlık, kısa boy, geniş kalça fln gibi özellikleri tetiklemek durumu gb gb-sınırlı tıp bilgimle bu kadar atabiliyorum-.neyse işte efenim; sonuçta evrimin de bi bildii vardır kadınlık hormonunu fazla salgılayan çirkin kadınları erkeklere kakalamak yolunda. belkim de böle bişidir çirkin şansı dediğimiz.