şükela:  tümü | bugün
 • kaderci yaklasimin ürünlerinden bir tanesidir. tayyip erdogan`in basini cektigi "3 cocuk" sloganinin devamidir. "iyi maasli bir is olsa üc degil, bes cocuk da yapariz basbakanim." diyenlere verilen anlamsiz cevaptir.

  her cocugun rizki ile dünyaya gelmedigini gösteren milyonlarca yasanmis ve yasanmakta olan örnek varken etrafta, bunu insanlara dayatmak da neyin nesidir. haydi "din" sömürüsü yapan ak ampül saticilarini anladim: onlarin amaclari kendi sürülerine katacaklari yoksul ve egitimsiz cocuklarin sayisini arttirip, bunlari " beyin yikama" partilerinde denek olarak kullanmak ve ilerisi icin yönetilebilir hale getirmek.

  fakat yoksullugun pencesinde kivranan ve her sene bir cocuk yapan ebeveynlere ne demeli? keske sadece cahil bunlar cahil deyip kestirip atabilsek.
 • yalandir. eger din sebebiyle buna inaniyorsaniz, biliniz ki bu sacma ve bilime aykiri onerme sebebiyle insanlarin aclikla karsi karsiya kalmasina sebep oluyorsunuz. inandiginiz din geregi bunun buyuk bir gunah olmasi gerekli.
 • buna inananlar afrika'ya götürülüp aynısını açlıktan ölen çocuklara söylemeleri istenmeli.
 • buna inanmayanların da acilen afrika'ya götürülüp, susuz götürülüp sulu getirilmesi istenmeli.

  oralar kaç ayrı ülke tarafından sömürülüyor, biliyor musun aslanım?

  dar keseden atarsın tabii. altında var klavye.
 • güzel ülkemin nüfus planlamasındaki yegane formülüdür. coğrafya derslerinde anlatılan o nüfus pramitleri vardı hani, işte o piramitlerde türkiye' nin nüfus pramidinin koca götlü olmasanın yegane sebebidir. sorun gelen çocuğun rızkıyla gelmesi değildir. o çocuğun kaliteli eğitim alması, iyi sağlık hizmeti alması, iş imkanlarının iyi olması kısacası kaliteli bi hayat standardına sahip olması. yoksa karnını doyur, sokağa sal çocuk zaten büyür. ona amenna.
 • çok çocuk yapan cahillerin sığındığı cümle. o çocuk biraz büyüyüp yaşıtlarında kendinde olmayan imkanları görünce, "ya benim rızkım vardı, ne oldu ona?" diye sorduğunda ne cevap veriyorlar merak ediyorum.

  çocuğun rızkını hazırlamadan dünyaya getirmeyin, yazıktır.
 • beyin kıvrımından yoksun insan beyanıdır.