şükela:  tümü | bugün
 • son günlerde ikizdere'de yapılan doğa katliamına direnen bölge halkına yönelik söylem.

  ikizdere cumhur ittifakına yüzde 96 oy vermiş, oh olsunmuş...

  su veren itfaiyenin hortumunu napsınlarmış...

  peki ikizdere'de cumhur ittifakına oyu ağaçlar mı verdi?
  orada cumhur ittifakına oy verenler değil, ağaçlar katlediliyor, doğa katlediliyor.

  ikizderelilere su veren itfaiyenin hortumunu ben de şeyapayım ama doğanın ne suçu var?
  o güzelim orman, ağaçlar, doğa bunlara ait değil ki...
 • “ee hesap sorsunlar o zaman panpa tutan mı var?” denilmesi gereken saçma başlık. tabii sorabilirlerse; peygambere benzetip güzelleme yapmaktan...
 • eksik kalan söylem.

  h harfini az kullanmışlar.

  “ohhhhhhhhhh olsunnnnn.” olmalıydı.
 • yarin secim olsa yine yuzde 96 oy verirler. oyle bi kafa onlarinki
 • bir partiye, bir ittifaka ya da bir kişiye oy verip de hala o partinin/kişinin yaptığı yanlışa yanlış diyebildiklerini göstermişlerdir ikizdere'deki insanlar bence.

  oy verdiklerinin farkındalardır. "yahu seni ben getirdim oraya, sen hayırdır?" diyebilmişlerdir. bu ülkede iktidar/muhalif, herhangi bir kişiye/partiye oy vermiş ve 'oy'un değerini unutmuş birçok insanın aksine...

  ikizdere akp'ye yüzde 96 oy vermiş, yine de kişiliklenmiş akp'den sıyrılabilip direnmiştir. onlara helal olsundur.

  edit: akp'yi başımıza ikizdere'deki insanlar getirmedi. akp'yi başımıza, tam da bu başlığın altında yazılanların temsil ettiği zihniyetten beslenen bir siyaset getirdi. şimdi gidip insanları aşağılayarak göğsünüzü kabartmaya devam edebilirsiniz.

  bir edit daha: yahu bu ülkede milyar dolarlık yolsuzluklar yapıldı, yapılıyor. bunun peşine doğru düzgün düşen yok, verdiği verginin hesabını soran yok. hayat kalitesi sıfırın altına düşmüş, ölü gibiyiz. bir şey yapılır "amaan bunlar böyle gitmez. gitmeyecekler. boşuna çırpınıyorsunuz." denilir, bir şey yapılmaz, arada bir ses yükselir "sessiz kalmasanıza!!1!" der. sonra herkes ölülüğüne devam eder. haklarını bilmeyen, verdiği oyun değerini unutmuş yaşayan ölü yığını bir ülke. 'çayı biçilmiş de o yüzden konuşuyor şimdi' bırak konuşsun ya, bırak konuşsun. başkasına bir şey yapıldığında konuşmamışsa o seni ilgilendiren bir şey değil. sen başkasına yapıldığında da konuş istiyorsan, ama sana bir şey yapıldığında da konuş ama... bu ülkede olan yüzlerce saçmalığa rağmen ben bir şey duymuyorum çünkü.

  +edit: son kararım: hepiniz boksunuz. onlar da boktur. sen de boksun. o da bok.

  bu da bana bir şarkıyı hatırlattı, onu da eklicem şimdi.

  https://youtu.be/fdrvroowe5a

  hiçbir kesim bana iyi bir şey düşündüremiyor... ne duygu var, ne mantık var. bari pragmatiklik olsun be. onun olduğu şekil de karaktersizlikten çıkıyor gerçi.. hepiniz boksunuz ulan.

  *(bu son kısımlar kizdere halkından bağımsızdı.)*

  bu zorunlu edit: altta benimkine spoiler vermiş biri. toplamda 1492 oy veren insan varmış orada. bindörtyüzdoksaniki. hadi bi de o düzelttiğin oranı da kullanarak veren/vermeyen sayısını bul. sonra da bir şeylere oranla. ne bileyim. istersen montla sıç. siz svihs diyorsunuz ben yaa bsg diyorum. gerizekalı daha ne denileni anlamadan suçlu ilan edildiğini zannediyor. bir şeyler ilan edilmeye ve birilerini bir şeyle ilan etmeye ne çok meraklısınız ya.
 • bu olaydan sonra oy oranı yüzde 99'a çıkar. kendi hallerine bırakıp yardım etmemek en iyisi.
 • ikizdere videosunu izleyin.
  problem yeşilin katledilmesi değil, köylülerin çay ektiği yerlerin ellerinden alınması.
  hatta videoda gidin diğer köyün tarafından alın diyip jandarma dövmüşlerdi.
  yaptıkları bencillikten başka bir şey değil.
  yarın bir gün türkiye'deki tüm ormanları talan etseler bunlar bizim çaylığımıza bir şey olmuyor diyip şükrederler sonra da muhalifler talana karşı çıkıyor diye ananıza küfrederler, vatan haini de ilan edilirsiniz bunlar tarafından.
 • o insanlar katlediliyor olsa sıkıntı yok şahsen de, ağaçlar da mı oy vermiş?