şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
  bu filmin, overrated filmlerin şahı olduğunu düşünüyorum. fikir güzel, oyuncular harika ama işleyiş çok kötü. 8.3 puanı hak etmiyor.

  (bkz: good will hunting)
  dünyanın en itici başrol karakterine sahip film. film boyunca matt damon’ın ağzına kürekle vurmak istedim o derece sinir bozucu. maalesef eğer izleyici başrol karakterine sempati beslemiyorsa o film güzel olmuyor genelde. yine güzel bir konu ama kötü bir işleyiş. 8.3 kesinlikle çok fazla.

  (bkz: saving private ryan)
  iyi film, hoş film de artık dramla yoğrulmuş amerikan milliyetçiliğinden bıkmadık mı ?
  spielberg reisten özür dileyerek 8.6 puan etmeyecek bir film. burada filme kötü demiyorum. sadece puanı bence çok fazla. yeşil yol, olağan şüpheliler gibi filmlerin önünde mesela.

  edit: er ryan’ı kurtarmak(1998) o filmlerin ilk örneğiydi falan yazanlar, isterlerse full metal jacket(1987) izlesinler bir zahmet de amerikan milliyetçiliği yapmadan da savaş üzerine bir başyapıt çekilebileceğini görsünler.üstelik de er ryan’ı kurtarmaktan tam on sene önce... ister ilki olsun, ister sonuncusu filmlerde amerikan milliyetçiliği görmek istemiyorum ama sen çok seviyorsan izleyebilirsin. buraya yazdıklarım benim görüşlerim ve bu ülkede düşünce özgürlüğü olduğunu sanıyorum.

  edit 2 : er ryan’ı kurtarmak yazmış hadi linç edelim tayfası sizin ne kafası yaşadığınızı anlamak zor. bir insanı bir film için linç ediyorsanız bu sizin karakterinizin ne kadar zayıf olduğunu gösterir. ayrıca üşenmeyip sinema bilgin vasat vs. diye mesaj atanlar ben burda sinema bilgimin aşırı iyi olduğunu iddia etmedim zaten fikirlerimi söyledim. bunlar dışında, fikirlerini saygı çerçevesi içerisinde belirten yazarlara teşekkür ederim. eleştiriye açık bir insanım fakat hakarete tahammül edemiyorum. eleştiri insanı geliştirir, keşke herkes saldırmak yerine düzgün bir dilde eleştirse.
 • (bkz: vertigo)
  (bkz: mr.nobody)
  unutmusum (bkz: marriage story)

  edit: zamanin en iyileriydi diye begenmek zorundayiz galiba. oyle bir zorunluk varmis kusura bakmayin bilemedik. bize hitap etmese dahi zamanin iyisi ya begenmis rolu yapicaz.seri uretildik zaten herkesin sevdigini sevicez sevmedigini sevmicez.
 • yazılan filmlere baktımda zamanının en iyi filmleriydi. şimdi gelip 2020 de o dönemin efsane filmlerine bok atmak kolay tabi.
 • liste başına deadpool'u koyarım.
 • (bkz: deadpool) ilk 20 dk'da kapattığım film.

  ben ki spider-man , the dark knight gibi serilere bayılırım.
 • (bkz: the shawshank redemption)

  bu filmi izleyip, imdb'de yer alan filmler arasında en iyi olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 10'dur.

  bu filmin bir şekilde imdb'de en yüksek oyu aldığını gördükten sonra izleyip, sinema tarihinin en iyisi olduğunu iddia edenlerin oranı ise yüzde 90'dır.
 • le fabuleux destin d'amelie poulain
  görüntü yönetmenliği ve müzikleri hariç yavan bir film. ne aman aman bir senaryo, ne iyi bir kurgu, ne de göz dolduran bir oyunculuk var filmde. zamanın tumblr kızları tarafından şişirilmiş bir balondur sadece.
 • kemal sunalın tüm filmleri.
 • adam the shawshank redemption* yazmış. bu özgüven beni öldürüyor

  edit: başlıkta yazılan entrylere göz gezdirince fark ettim de tamamen dikkat çekmek için iyi filmleri yazmışlar.
 • (bkz: godfather)

  buyrun lince