şükela:  tümü | bugün
 • pek yakında ellerdeki aparatlara silah mekanizması da eklenerek gerçek süper kahramanlar yaratılacağının göstergesidir.

  2 mayıs 2021 - 14 mayıs 2020

  edit: ekşiciler temsili tamam la tamam hepsini indirirler. sizdeki vizyon bu adamlarda yok...

  bu arada merak eden olursa adam savage ve ekibi titanium zırh ve aynı ekipmanı kullanarak işlevsel bir iron man kostümü üretmeyi başardılar. özeti burada. (tamamı ya dmax ya da discovery'de yayınlanmıştı.)
 • karşı tarafın eli armut toplamıyorsa, güvercin avlar gibi avlarlar bu ''süper kahramanları''. cüsseleri daha büyük olduğu için aslında güvercinleri avlamak daha zordur bunlara kıyasla.

  yeşillendirilme editi: askeri deha değilim arkadaşlar. üstteki entry'de ''silahlandırılırlarsa'' denmiş. bu ''süper kahramanları'' silahlarla donatıp ormanda papatya toplamaya yollamaz herhalde dul graliçe. bir yere saldırı yapılacaksa karşı taraf ''vay amk ne kadar da müthiş bir şey bu ya!! bırakalım da öldürsünler bizi'' deyip öylece beklemeyeceklerdir diye düşünüyorum. gökyüzünde bulutların arkasından mı ateş edecek bu ''süper kahramanlar''? ayrıca sızma operasyonlarına uygun olduklarını da sanmıyorum zira videoda pek belli olmuyor ama muhtemelen çok ses çıkartıyordur bu ekipman. son olarak ben bu teknolojiyi elbette küçümsemiyorum eminim kendilerine uygun bir doktrin dahilinde kullanır ingiliz ordusu ama taarruz zor gibi.

  güvercin editi: ''niye güvercin'' diye soran var, entry'i yazarken ''hangi kuştu lan o avladıkları'' diye düşündüm ama aklıma keklik gelmedi ben de güvercin yazdım.* bi de ''s*çtın sıvama, sil entry'ni'' diyen bir güruh var. niye dert ettiniz bu kadar ben anlamadım. problem aslında ilk entry'de, üstteki arkadaş silah mekanizması eklemeseydi iş bu noktaya varmazdı.* farklı bir noktadan belirteyim; ingiliz askerinin kanı pahalıdır arkadaşlar, bizdeki gibi yürümüyor orada işler. insansız hava araçları dururken kendi askerlerine bu ekipmanla taarruz yaptırmazlar.
 • pek mantıklı olmayan elbiseler. karada kamuflaj sağladın da, havada nasıl sağlayacaksın? gündüz bununla operasyona çıkarsan, ömrün 2sn sürer. gece de, gece görüş özelliği olan bir şeyle 5sn sürmez.

  ama bunun sağlam müsabakası olur. jet suitlerle akrobatik dövüş müsabakası. inanılmaz tutar.
 • bu bir kullanım uygunluğu sunumudur, fikir vermesi için yapılmıştır.

  olmaz olmaz demeyin, iyi tarafları ve kötü tarafları analiz edilir, üzerine geliştirmeler yapılır ve kullanılabilir hale getirilebilir.

  ~~ dikkat! fantezi içerir ~~
  mesela, b dynamics'in atlas'ını böyle bir uygulamada kullanıldığını farzedelim, adına da kamikaze-atlas diyelim:

  bir gemiye, uçak gemisi olabilir, bir süre kullanılamaması için yüklü miktarda hasar vermek istediğinizi düşünelim

  kamikaze-atlas'ın görevi, "deniz seviyesinden, çok hızlı bir şekilde, belirtilen noktaya ulaş ve kendini patlat" olabilir.

  en nihayetinde bu bir üretim, bir uçaktan daha az maliyetli, hali hazırda bir üretim de varsa, bu saldıran tarafın cebine dokunmayacaktır bile.

  : red alert 2'deki rocketeer ünitesinin reel hali

  edit: bakış açılarını çok güzel şekilde mesaj kutumda ifade eden yazarlara çok teşekkürler, benimki sadece konudan uzak, fuzuli bir yorumdu ama beni bu alanda meraka sürükleyecek şeyler yazdınız, gönülden teşekkürler

  edit2: fantezi içerik kısmı
 • ingiliz kraliyet donanmasının tarikatları kontrol etme amaçlı geliştirdiği proje.
  şimdi şu asker şöyle uçarak menzil köyünün ortasına inse ve asıl gavs benim dese ona taparlar...
 • gravity industries'in videosu. ordu için özel geliştirilmiş değil. kesin çok pahalıdır (440 bin pound yahut dolar. mesaj ile söylediler). birkaç seneye xiaomi de yapar (15 bin lira), onu alırız.
 • adamlar uçmanın hilesini bulmuşlar. elbette bu böyle kalmaz geliştirirler bunu. lan yemin ederim güldüm ama sevindim bir yandan da nedensiz yere. hareket kabiliyeti oldukça yüksek bir cihaz. herif uçuyor lan bildiğin.
 • videodaki kullanım şeklinden gemiden gemiye amfibi harekata önemli katkılar sağlayacağa benziyor.
 • askerlik yapmamış olanlar nasıl da kendini belli ediyor*. şunları sürüyle gönder istersen, bir mg3 nişancısı hepsini keklik gibi avlar.

  edit: hayatında eline tüfenk almamış internet kafe çocukları nasıl da çıldırmış. 2 kere atıcılık şerit rozeti almış adamım lan ben. nişangahı düzgün sıfırlarsam değil mg3, hk33'le bile keklik gibi avlarım bu jetpeki. teknoloji falan sizi her zaman kurtaramaz guzularım, 7.62 gerçekliği diye bir şey var.
 • insanoğlunun mitolojik tanrıların gücüne kavuşmasının önündeki tek engel, inanılmaz bir enerji kaynağını küçük boyutlara mesela bir yüzük boyutuna indirgeyebilmek.

  şayet bu yapılırsa insan denilen organizma galaksilere hükmedebilir.

  maalesef elimizdeki en büyük enerji kaynağı halihazırda fisyon enerjisi, onu da ancak kamyonet boyutuna indirebildik. dahası kararsız ve tehlikeli bir kaynak.

  ne zaman fisyon değil de füzyonu başarabiliriz, hani şu güneşin her saniye gerçekleştirdiği reaksiyonu, o zaman imkanlar sınırsız olacaktır.