şükela:  tümü | bugün
 • çağımızın en garip durumu.

  evet, hele bir durun feministler, ya da herşeye cevap vermek zorunda mıcılar.

  gerçekten de örneğin sıkıldım, boğuluyorum yazıyor fakat bir merhabaya merhaba bile demiyor bunlar.

  eskiden böyle değildi, medeni ülkelerde böyle değil.

  hepimiz de biliyoruz ki kadınlarımız kızlarımız da aşırı yoğun iş insanları değil, çoğu elinde telefon sürekli instagram, story hep bir ilgi çekme gayesi. ama o da ne ilgi çekince de konuşmamak.

  yabancı, medeni ülke kadınları ile dialog kuranlar ve türk kadını ile kuranlar bu farkı nasıl yorumluyor?

  edit1: klasik zorunda mıcılar gelmiş, yahu zorunda mı dedik, medeni ülkelerin insanları insan gibi konuşurken türk kadını niye böle dedik, hani şu özendiğiniz ezberlediğiniz feministik kitapların yazıldığı ülkeler, orada da baskıdan mı insan gibi yanıt veriyorlar yoksa kendileri insan olduğu için mi acaba, hadi siz 300 yıl daha batılı kitapları okuyun öyle anlarsınız, doğu kafasına feminist şapkası ile anca böle oluyor.

  edit2: hanımefendiler, tamam cevap vermedikleriniz evrimin bahsız alt tabakası olsun hadi bakalım da sizin zamanında koşa koşa cevap verdillerinizin ne olduğunu da gayet biliyoruz eski entrylerinizden, yarısı eski ağlamaklı entryler. hayır iyi kötü ülkemizin insan tipi durumu da ortada, o cevap verdiklerinizin de brad pitt falan olmadığını gayet biliyorsunuz bence. merhabaya merhaba demezken çok süslü entryler ya da sanki bir konuyla çok ilgiliymiş mesajlar da zaten oltadır yani, benden uyarması.
 • cevap vermek istediklerine veriyorlar arkadaşlar. belki sizinle kedi fare oynayıp bir " belki , mi acaba?" diye düşünüp suruncemede birakiyorlardir.
 • mesajına cevap vereceği daha değerli biri veya birilerine sahip kadın olabilir.
 • kadınlar özelinde değil ama bana ilginç gelen bir şey var. bazen bir mesaj alıyorum sohbet etme içerikli. cevap veriyorum ve bir daha mesaj gelmiyor. bunun sebebi ne olabilir bilemedim bir türlü
 • durun durun siz ego kasıp aynı cevapları döşemeden cevap vereyim.

  sözö cövöp vörmök östömöyörlördör yokso goyot covop voroyorlor.

  kadınlara gelen fazla mesajlardan dolayı görmemezlikten geldiği olay.
 • 18-40 arasi hatunlar bana cevap vermeyebilirsiniz
 • bir tek yazan sen değilsin çünkü.

  arada kaynıyorsunuz başka açıklaması mı var..
 • arkadaşımla ödev yapıyoruz, baya güzel bi kız, haliyle yazanı da çok. neyse geçen gün ekran görüntüsünü benle paylaşırken whatsappına girmek durumunda kaldı, ben de her şeyi gördüm. çocuğun biri aynen şöyle yazmıştı: ' beğenmedin galiba ister....'. bu mesaj tam 8 saat önce gelmişti, kız daha açıp bakmamış bile. kız neden bu çocuğun mesajını hala açmamıştı tam olarak bilemem ama çocuğun mesaj atma şekli bile tam anlamıyla aciz bir görüntü veriyordu. kadınlar mesajlara dönmüyorsa %99 görmediğinden değil, size yeteri kadar değer vermediğindendir. ayrıca hemcinslerimden rica ediyorum, belki çocukça gelecek ama bir kız size eğer 5 saat sonra cevap veriyorsa, 10 saat sonra cevap verin. anca öyle kıymete binersiniz. ayrıca hiçbir kıza anaç şekilde veya yalvarır şekilde yazmayın başta hoşuna gider ama sonradan sallar.

  özet : eğer cevap vermiyorsa veya geç cevap veriyorsa umudu kesin, başka denizlere yol alın. bir kadın bir erkeği kendine aşık edebiliyor bir şekilde ama bir erkeğin sonradan bir kadını kendine aşık etmesi imkansıza yakındır. tecrübeyle sabit.
 • yazmakta özgür olunduğu gibi cevap vermeme konusunda da herkes özgür.

  o an işi vardır.
  unutmuştur.
  konuşmak istemiyordur.

  siz yazdınız diye kimse size cevap vermek zorunda değil.

  edit1: insanların fikirlerine saldıracaksanız buraya değil günlüğünüze ağlayın da o hassas kalpleriniz incinmesin :)

  edit2: “konuşmak istemediğini açıklasın o zaman”cılar pardon, zaten onu açıklayacak insan cevap da verir. mevzuyu kadınların ego şişirmesine bağlamayın, mevzu cevap alamayınca sizin kırılan egonuz :(
 • tanımadıgınız bir kadının mesajınıza cevap vermemesi doğal olanıdır. neden diye soracak olursanız şöyle bir cevap vereyim hem de yakın zamanda şahit oldugum bir durum.

  çalıştıgım şirkette kadın bir arkadas instagram'a girmişti, bir sohbet döndü ve bana mesaj isteklerini gösterdi. yaklasık 150 mesaj istegi vardı, mesajlara bakmak icin izin istedim acaba ne yazıyorlar diye. biri demiş daha önce hiç böyle güzellik görmedim. biri demiş 'sana cok mesaj geliyordur ama bir kez konusalım tanısalım, biraz şans ver sonra istersen daha konusmayız' bu şekilde kendini ispatlamaya calısanmı dersiniz. bahsettitim arkadaşta ortalama standart güzelliği olan biri.

  yani sosyal medyada kadınlara yazan yazana, fotoğraf koymasın adı kadın ismi olsun yazacak tipler var. onun icin atılan mesajları görmeme ihtimalide cok yüksek.