şükela:  tümü | bugün
 • debe edit: karanlıkları aydınlığa çevirmek için (bkz: sma hastası ayaz bebeğin dört ayının kalması)

  artık var olan bir durum.

  iyice sıkıştı köşeye. oylar eriyor fakat durduramıyor. ne yapsa ne etse hangi tuşlara bassa hepsine birden de bassa giden oyları durduramıyor. ekonominin çökmesi, pandeminin berbat ötesi yönetilmesi derken iyice sıkıştı.

  ayasofya ile başladı olmadı, doğalgaz müjdesi dedi olmadı, ekonomi ve yargı reformları dedi olmadı, terör mevzusunu kaşıdı olmadı, ittifakını genişletmeyi denedi olmadı, boğaziçi direnişinde kendi saflarını sıklaştırmayı denedi olmadı, yeni anayasa dedi olmadı, kongrelerde her gün chp'ye yüklendi olmadı, uzay dedi ay dedi olmadı, terörle alakalı müjde dedi ama olay fiyasko oldu.

  bugüne kadar işe yarayan tüm teknikleri deniyor ama bir türlü bu sefer olduramıyor.

  kemal kılıçdaroğlu, özellikle 2019 yerel seçimlerinden sonra oldukça sert ve etkili bir muhalefet yapmakta. kılıçdaroğlu'nun her açıklamasında recep tayyip erdoğan daha da agresifleşiyor. daha da geriliyor. gerildikçe hata da yapıyor. 2019 sonrasının yıldızları imamoğlu ve yavaş ile beraber chp tarafı oldukça etkili muhalefet gütmekte. zaten sert konuşan ve belli bir kesimi elinde tutan iyi parti ile beraber babacan, davutoğlu gibi isimler de muhakkak bu eriyişte önemli bir rol oynayacaktır öyle ya da böyle.

  bizim için yolun sonu aydınlık.

  edit: @apathetic adlı yazar uyardı, yerli araba ve togg denemesini unuttum. onu da denemişti.

  edit2: bir yerde harf hatası olmuş. onu da düzeltelim dedik.

  edit3: birçok yazarın haklı uyarısı sonucu bir ifade değiştirildi.

  edit4: yazım hatası düzeltildi.
 • tarihe geçecek ibretlik bir rezillikle kendi kendini bitiriyor. eskide dair küfredip lanetlediği ne varsa şu anda kendi bünyesinde toplandı hepsi.
 • bu da demek ki yeni pırıl pırıl bir mağduriyet is loading.... şu sıralar istanbulda ki tüm camilerden aynı anda cıao bella çalınsa şaşırmam.
  özellikle muhalefetin uyanık davranıp buna izin vermemesi lazım.
  ve özellikle bahçeli ye dikkat edin bu aralar. tüm kamuoyu yoklamalarını, söylemek istediklerini bizzat önce ona söyletip, yaptırıyorlar.
  benim favori mağduriyetim (bkz: bülent arınç'a suikast palavrası) tarzı bir olay
  plase ; hdp
  sürpriz; başörtüsü
 • ben inanmıyorum. taban kısmı bu adam ne yaparsa yapsın yine oylarını burdan yana kullanacak. malesef gerçek bu.
 • tabanındaki etkileri bilmeden ekşiye bakarak "bitti" deme yanılgısına düşmeyelim derim. evet ekonomi çok kötü durumda ancak bu millet dolar biraz düşsün bu günleri de unutur.
 • taban, mağduriyet, krizden nemalanmak artık yok.
  o iş bitti diyeyim size.

  meydanda boş tencere var artık. milletin gözü tencerede.

  çok takılmayın algılara.
 • bence olmayan sıkışma. aşağı yukarı 20 yıldır aynı terane, sonu hep hüsran oldu. çok gaza gelmeyin derim ben.
 • ankara'da oturduğu yerden twitter videoları çekip böyle bir şey olabilir mi demekten başka bir şey yapmayan chp genel başkanının sert ve etkili muhalefeti sonucunda meydana gelen durumdur.