şükela:  tümü | bugün
 • devletin bir an evvel üzerine düşmesi ve seans ücretlerine düzenleme getirmesi gereken psikologlar bütünü.

  pandemi şartlarında zaten online olarak, dükkan masrafı olmadan, internet üzerinden veriyorlar hizmeti. ekstra bir masraf yok, sekreter masrafı yok bir şey yok. ayrıca parayı da elden aldıklarını söylemeden geçmeyelim (faturasız) öbür yandan anlattığım özel konular yarın öbürgün dizilerde işlenecek mi, kitaplarda yazılacak mı korkusu (bkz: gülseren budayıcıoğlu) online olduğu için zaman zaman şüphelenmiyor değilim "acaba başka bir kameradan da başkasıyla terapi yapıyor mu" diye, çünkü zaten 45 dk ben konuşuyorum, o kafa sallıyor.

  üzerine bir de geçen sene 400 tl olan seans ücreti oldu 600 tl, keçiboynuzuna bu kadar zam gelmiyor. öyle de bir şey ki birkaç ay gidince, tedavinin yarıda kalmaması için bırakamıyorsun da. hassas bir tedavi, paranoid şizofreni ve kronik depresyon tedavisi görüyorum.

  ya açık öğretim psikoloji bölümleri açılmalı, ya da bu konuda bir standart getirilmeli,

  0-5 yıl tecrübeliler 150 tl'ye kadar,
  5-15 yıl tecrübeliler 300 tl'ye kadar
  15 yıl üzeri tecrübeliler 450 tl'ye kadar seans ücreti almalı.
 • pandemi koşullarında, 1 iş gününde (c.tesi dahil) ortalama 4 hasta görse 2021 yılında 715.200 tl alacak psikologdur.
  vergi matrahı ise 50.000 tl'yi bulmayacaktır.

  edit: hasta değil danışan... *
 • kesinlikle orantısız kazanan bir meslek grubu. öyle böyle değil bak. kimsenin parasında gözümüz yok ama devlet hastanesinde çalışan bir doktorun maaşını rahatlıkla geçebilecek seviyede kazanmaları abes.

  edit: özel klinikte çalışan birinin kazancının devlette çalışan bir doktorla kıyaslanmasının doğru olmayacağına dair mesajlar aldım. doğrudur. isterse seansını 1500 tl den koyar ve kazanır. kimse bir şey diyemez. sadece psikologluk enikonu subjektif bir şey olduğu, gerçekleşen tedavinin denetime tabii olmayışı/olamayışı, tamamen mental bir konu olması itibariyle suistimale açık. özel ya da devlet herhangi bir yerde yanlış bir ameliyat sonrası gider dava açar klinik ve doktorun kariyerini bitirirsiniz. çünkü analitik, tartışılabilir, sorgulanabilir somut bir operasyon var. halbuki psikolog dolu gibi görünen boş sözlerle sizi eyleyebilir, yahut yanlış yönlendirebilir yahut vaktinizi çalabilir. ve danışan bunu anlamayabilir, farketmeyebilir. tartışamaz da. sonuçta ehliyet psikologta. dolayısıyla bu suistimal ihtimali ve maliyet düşüklüğü göz önüne alındığında mantıklı bir düzenleme yapılabilir. çünkü -tekrar söylüyorum- bazı dosyalarda psikologların nasıl bir davranış ve tedavi geliştirmesi gerektiği son derece belliyken, genel eksende danışan-psikolog ilişkisi yoruma açıktır. tıpta böyle bir açıklık bulamazsınız. beyin ameliyatı %95 ölçüde neyse odur. ben ne psikolog kezbanlar gördüm "dönmezse zaten hiç senin olmamıştır" diye tavsiye veren. sorsan süslü laflarla aklınca altyapısını kurar. oturup diplomasına sahip olmadığın bir alanda da kezbanın biriyle sidik yarıştıramayacağına göre döner gidersin. dava da açamazsın zira söylediği sıçmığı kaç bin yıllık psikoloji öğretisinde illa bir yere dayandırır. subjektif iş işte.
 • parayı elden alıp, seansı online yapmak da ne bileyim...

  neyse başarısız bir troll girişimini daha uğurluyoruz.

  türkiye şartlarında iyi kazandığı düşünülen psikolog.
 • aga cidden gerek yok o kadar para vermeye. ben yarı fiyatına sizi dinlerim hem de güldürürüm, şöyle dağ taş ve orman manzaralı yerde semaver çayı da veriyoruz daha ne olsun.

  randevu için lütfen 0 900 910 pardon o diğer hattı. lakin şimdiden söyleyim konum hakkari, vay efendim orası uzak falan demeyin.
 • beleşe "boşver kanka takma kafana" diyen arkadaş dururken havasını alacak psikologtur.
 • psikolojiyi daha fazla bozacaktır.
 • ben hep 50 liralık anlatıyorum zaten sorun olmuyor.
 • reklam psikologuna giderse olacağı budur sonra onun da hikayesini senaristlere satar.
 • 600 tl para kazanma noktasina gelene kadar gecen sure ve yatirimlar hic mi onemli degil? piyasada 10ton psikolog var, hepsi 600 tl mi kazaniyor yoksa bazilari hem iyi is yaptigi icin hem de iyi reklam yaptigi icin mi kazaniyor? 2000 liraya estetik yapan da olur 200.000 liraya da.

  paranin sizin icin ederinden yola cikarak bir urune fiyat belirlemek mantikli mi?