şükela:  tümü | bugün
 • fransa'nın türkiye'de 14 temmuz'da yapılacak resepsiyonu iptal etmesi ve büyükelçiliği kapatmasının ardından taksim'de de özel harekat polisleri devriye gezmeye başladı.

  sevgili suserler. anlaşılan çok ölümlü bir saldırının daha arefesindeyiz. kendi önleminizi kendiniz alın.
 • şahsi fikrim "bakın biz önlem aldık" demek için devriyeye çıkartılmışlardır. ulan bu haber her yerde bunu gören militan taksime çıkar mı? gider kadıköye beşiktaşa caddebostana hani akıl hani mantık?
 • normal bir zamanı olmayan ülkemiz için olması gereken olay. umarım pkk ve ışid provakatörleri, bu güvenlik güçlerimize sataşmazlar. çünkü siviliz biz kılıfını kullanacaklardır. daha önceki algı oluşturma deneylerinde olduğu gibi.
 • patlamanın taksim civarında olmayacağına bir işaret olabilir.

  'biz önlemlerimizi almıştık ama başka yerde patladı ?. görüyorsunuz. .s'
 • zeytinburnu metro istasyonu önünde de ellerinde uzun namlulu silahlar ve çelik yelekler ile polisler nöbet tutmaktadır.
 • terör saldırılarına karşı alınmış önlemdir.

  şimdi oralara görevli yerleştirilmeden önce vaaay önlem alınmıyor, kendi tedbirimizi kendimiz alalım, terör saldırılarına karşı acilen bir şeyler yapılması lazım derken,
  görevli yerleştirildikten sonra vaay böyle olmaz, ortadoğuya döndük demeye başladık.
  terör örgütlerinin değişen saldırı tekniklerine karşı anormal önlemler alınması gayet doğaldır.
  biz de istemeyiz istiklal'de böyle görüntüler fakat günümüz terör saldırılarına karşı bu tarz önlemler almak zorunlu hale gelmiştir malesef.
 • tamamen psikolojik etki için devriye gezen polislerdir.

  bildiğiniz güvenlik görevlisi mantığı. he he güvendeyiz taaam
 • yeni istihbaratlar alındığına işarettir.

  istanbul avrupa yakasında bazı ilçe emniyet şubelerinin trafik birimleri kapatılmış veya 1-2 memur bırakılmış idi dün. metrobüs hattında güvenlik tedbiri amaçlı görevli oldukları söylendi memurların.
 • 2015 yazından beri avrupa'nın tüm başkentlerinde/önemli şehirlerinde, büyük-ünlü-turistik-sembol değeri yüksek meydanlarında, havaalanlarında (uluslararası terminal, yurtdışından gelen yolcuların uçaktan inip hava alanına giriş yaptığı noktalar), büyük garlarında, bizdeki istiklal caddesi muadili sokaklarında otomatik piyade tüfekleri ile tam teçhizatlı komandolar devriye gezmekte idi. bunlar aynen işıd vs.nin tehditleri ve avrupa şehirlerindeki yapılanmaları ile ilgili istihbaratlar sonucunda, olası saldırılara karşı pratik-somut çözüm olmasa da sembolik ve psikolojik bir cevaptı. ben bu arkadaşları almanya, italya ve fransa'da toplam 5 şehirde gördüm.

  madem böyle bir tehdit vardı bizde de olaylar bu noktaya gelmeden ortalıkta mümkünse etkin önlem olacak şekilde birileri olmalı idi. (bizdeki özel harekatın geçmişi ve etki kapasitesi ile ilgili şüphelerimiz baki).

  ancak, "bak işte ülke ne hale düştü", "ortadoğu ülkesi olduk" falan demeyin, ülkenin hali bok oldu da, başka yerlerde bu tip önlemler açısından durum farklı değil.
 • istanbul, ankara, izmir, antalya için yüksek güvenlik uyarıları verildi, orada yaşayanların en azından kendi güvenlik önlemlerini alması elzem . hani diyordu ya pek sayın başbakan'ımız acil servislere kız bakmak için gidiyor millet öyle huzur dolu ülkeyiz diye hah işte kızını mızını bilmem de ben patlamada kolları bacakları kopan gözleri yerlerinden çıkanlar bağırsakları dışarıda gelen ağır yaralılar gördüm onlar sadece yaşam savaşı veriyordu ..