şükela:  tümü | bugün
 • sayın devlet bahçeli'nin bugün yaptığı * açıklamalarda kurulacağına dair öneride bulunduğu yeni kurum. bu anayasal taslağın içerisinde türkiye liyakat kurumu'nun kurulmasına atıfta bulunulmuş. bu kurumun kurulmasının her iki taraftan da destek göreceğini düşünüyorum. umarız kurulması ve işleyişi bakımından vatandaşların akıllarındaki soruları giderecek bir kurum olur.

  bu anayasal taslağın en önemli maddelerinden biri olabilir diye düşünüyorum. kurulması dahilinde ülkenin hem iktidar hem de muhalif kanadınca ortak bir ismi başkan atamasıyla iyi bir işleyiş sürdürebilir.
 • (bkz: oksimoron)
 • başına kendi adamlarını atarlar.
  torpil işleri kurumsal kimlik kazanır.
 • yiğit bulut işinin uzmanı. sorbonne mezunu. sonuç?

  liyakat önemsizdir. niyet okuyacaksınız.

  edit: bugünlere niyet okuyarak geldik diyenler var. düzeltelim. akp niyet okumadı. hep işinin uzmanını getirdi. devlet yönetiminde işin uzmanı olmak ise tahsille başlar. akp kurucularının bir kısmı en iyi okul denilen bogaziçiliydi. en iyi okul kabul edilen boğaziçi'nin pek çok hocası akpliydi. bu en iyi okuldan başbakan bile çıktı. beyefendinin tüm danışmanları işinin uzmanı. ayasofya imamı dümdüz imam değildi profesördü. senelerce ingiltere'de çalışma yaptı. erdoğan kendi çocuklarını dünyanın en güzel üniversitelerinde okuttu. akp vekillerinin çoğu çocuklarını o en güzel okullarda okutuyor... akp'nin liyakat ile bir problemi olmadı.

  niyet okuyacaksınız.

  edit2: son yıllarda liyakatli insan kalmadı demiş biri. hatta biri değil birkaçı (mesaj atanlar da oldu). sizin son yıllar dediğiniz, atamalardan erdoğan'ın sorumlu olmasıdır ki bu son 3 yıldır. oysa akp 19 senedir iktidarda. sayı saymayı mı bilmiyorsunuz? editte saydıklarımın hepsi işini en iyi okullarda ögrenmiş, işinin uzmanı dolayısıyla görevlerine layık insanlar. hiçbir açıklarını bulamazsınız liyakat konusunda. hepsi görevlerine layığıyla gelmişlerdir. liyakat=layık olma. hadi bulun bakayım bana şu saydığım isimlerden yetersiz olanları liyakatsiz olanları?

  boş masal anlatıyorsunuz. niyet okuyacaksınız.

  edit3: bu editi yapmam lazım. bakın edit2'de eleştirdiğim kişi ülkenin kuruluş mayası için ne yazmış: "kemalist tarih anlatısı öyle böyle bir anlatı değildir, şaka gibidir. 100 yıl geçse de kendine taraftar bulması oldukça ilginçtir ve niçin üçüncü dünya ülkesi olduğumuzun kanıtıdır..." ülkenin kuruluş mayası için kendine hâlâ taraftar bulabiliyor diyor. başka ne yazmış? "dağa taşa (maalesef gerçekte de böyle, sadece lafın gelişi değil) ne mutlu türk’üm diyene yazarak insanları türk de yapamazsınız..."

  ne dedik? niyet okuyacaksınız :)
 • güldürmüştür.

  tanım: komik bir kurum.
 • (bkz: ütopya)
 • açıldıktan 3-4 sene sonra, kurumun başkanının torpille insan alma suçundan yakalanması olası.
 • başındaki adamın diploması sahte olabilir...
  böyle ülkeye böyle liyakat kurumu derler ya...
 • polyanna bahçeli