şükela:  tümü | bugün
 • anlam veremediğim ilginç bir olay; çok fazla şubeleri olmadığı için de olabilir..
  (bkz: ups kargo)
 • yamyam yerli kargo firmaları ile başa çıkamadığı içindir. 2-3 liraya bu işi yapamazlar.
 • hedeflerinin popüler olmak olduğundan emin miyiz? her şirketin bir vizyonu, hedef kitlesi var.

  "beymen'in popüler olmaması", "armani'nin popüler olmaması" gibi meraklarınız da var mı?
 • dağıtım için kullandıkları siyah minibüsten kaynaklı olabilir. malum, bazı insanlar o aracı silah kaçakçısı zannediyor.
 • ups amerika yada başa ülkeler de iyi olabilir. ancak her kargo firması gibi türkiye de onlarda düşük maaşlı vasıfsız işçi çalıştırdıkları için kaliteleri düşüktür. öyle yada böyle kargo firması sizi sikecek üzerine fazla para vermenin bir alemi yok bence. ayrıca (bkz: ups kargo rezaleti)
 • aile üyelerinden birisi , ups kargonun genel koordinatörlüğünü de yapmış olan bir kişi olarak hemen özetleyeyim.

  öncelikle popülerlik konusunda bireysel olmasa bile kurumsal açıdan çok öndeler diyebiliriz.

  ups kargo bireysel gönderilerden ziyade kurumsal gönderiler ile öne çıkar.
  mesela zamanında zara , media markt vb satış firmaları ile internet satışlarının yeni başladığı dönemde yanlış hatırlamıyorsam morhipo , trendyol vb firmalar ups ile çalışıyordu.
  bu gönderiler merkez lokasyonlarından , şubelerine ya da tam tersi olacak şekilde yapılıyordu. aynı şekilde tüm elçilik evrakları ve değerli evraklar da yine ups tarafından taşınıyordu.

  bireysel gönderi yerine , kurumsaldan-bireysel veya kurumsal-kurumsal gönderim hem daha karlı hem daha sağlıklı diyebiliriz. aynı şekilde gümrük gönderileri de taşıdıkları için yerel kargo firmalarında yaşanan sorunları yaşamak yerine , daha kurumsal bir müşteri portföyü tercih etmeleri de tam çalışma prensiplerine uygun oluyor.
 • en başından ürün odaklı taşıma işinde olduklarındandır..

  ups bireysel gönderilerle uğraşmayan, kurumsal gönderiler kabul eden bir firma.. müşterilerinin çoğunu da teknoloji firmaları oluşturuyor.. bugün bir şeyi servise yollayacak olsanız upsle yollayın diyorlar.. global bir teknoloji markasının kendi sitesinden bir şey alsanız ups ile geliyor...

  adamlar bilerek sanal pazar firmalarına bulaşmıyor zaten...

  şu ana dek ups kargoma hasar vermiş, kaybetmiş diye bir şeyde duymama sebebimiz bu.. adamlar sadece kurumsal büyük firmalara hizmet götürüyorlar...

  arada size kargo bırakmak zorunda kalmaları da firmalardan bazılarının doğrudan satış yapması işte
 • olamaması değil olmaması veya buna gerek görmemesi diyebiliriz.
 • şubesi az olduğu için olan.
 • ülkemde insanların büyük kısmı hala faturalarını gişeden ödüyor.
  bu kargo içinde geçerli doğru dürüst şubesi olmayan bir kargo şirketini kim ne yapsın. çoğu insan kargo şubesine gidip teslim ediyor veya alıyor. ama ups kargonun ortalıkta dolanan siyah kamyonlarından başka bir şeyleri yok gibi. kargo vereceksin evinde bekle. alacaksan da evinde bekle. evde değilsem gider şubeden alırım olayı yok. ondan dolayı kurumsal ve ticari gönderiler dışında tercih edilmemesi normal.